Susiklosčius palankioms aplinkybėms naujos kadencijos Seime galėsime išvysti Kregždę, Varną, Kiaunę, Vilką, Lydeką, Paukštę, Ropę, Buroką ir Kopūstą, Kumpį bei Kanopą. Atrodytų, kad draugėn susiburti labai tiktų Karaliui, Bajorui, Žandarui, o gal net Molibogai. O kur dar visos Vanagaitės, Varnaitės, Vilkienės ir Meškėnai!

Tarytum specialiai parinktos kaimiškas asociacijas keliančios Valstiečių liaudininkų sąjungos (VLS) kandidatų pavardės. Tai ir Ignalinos rajono meras Bronis Ropė, jo kolega Ukmergės rajono meras Algirdas Kopūstas, inžinierius, vadovaujantis vienam Visagino banko skyriui, Rimantas Kumpis. LŽ kalbintas B.Ropė sutiko, kad jo pavardė labiausiai tinka būtent VLS. "Tad kol egzistuoja valstiečiai liaudininkai, kitur tikrai neisiu", - šmaikštavo meras. Jis teigė pažįstąs ir daugiau žmonių, turinčių "augalinę" pavardę - mokėsi su Rugiu, dirbo - su Buroku (Jonas Burokas buvo Utenos rajono meras, priklausė tuometinei Valstiečių partijai, dabar - Naujajai sąjungai).

Dainius Burokas - pedagogas iš Švenčionių - šįkart puošia Darbo partijos rinkimų sąrašą.

"Man sakė, kad į Žemės ūkio akademiją įstojau tik dėl savo pavardės", - prisiminęs jaunystės laikus juokavo Ukmergės rajono meras A.Kopūstas. Kitiems jis prisipažino dažnai mėgstąs patarti mąstyti galva, o ne kopūstu.

Ar bendrą kalbą išrinkti į Seimą rastų Tautos prisikėlimo partijos kandidatas dainininkas Linas Karalius, "Tvarkos ir teisingumo" atstovas kaunietis Algirdas Žandaras bei "Jaunosios Lietuvos" - taip pat kaunietis Juozas Bajoras, šiandien pasakyti sunku. Gal susikalbėti jiems padėtų "Fronto" kandidatas Vilniaus taksi vežėjų asociacijos prezidentas Aleksandras Moliboga (lietuviškai - melsk Dievą).

Naujajame Seime gali būti ir keli vienodas pavardes turintys parlamentarai. Rinkimų sąrašuose yra du Kubiliai - konservatorius Andrius ir socialdemokratas Valerijonas, du Balčyčiai - socialliberalas Algirdas ir socialdemokratas Zigmantas, du Vidžiūnai - leiboristas Gintaras ir konservatorius Arvydas. Į Seimą taip pat susiruošė keli Jankauskai, Navickai, Andriukaičiai, Visockai, Beresnevičiai.

Tarp žinomų teatro ir kino žvaigždžių, panorusių išmėginti tautos išrinktųjų kėdę (Vaiva Mainelytė, Gražina Baikštytė, Asta Baukutė), yra ir Banionio pavardė. Tiesa, tai ne mylimas scenos grandas Donatas ar jo sūnus kino režisierius Raimundas, o mechanikas iš Prienų Audrius.

Kadenciją baigiančiame Seime dirbantys socialdemokratas Justinas Karosas, liberalcentristas Arminas Lydeka ir "darbietis" Pranas Vilkas sieks dar kartą būti išrinkti į parlamentą.

Aukščiausiojoje Taryboje-Atkuriamajame Seime, vėliau išrinktuose Seimuose taip pat netrūko politikų, kurių pavardės kilusios iš augalų, gyvūnų ar paukščių pavadinimų: Eduardas Vilkas, Juozas Karvelis, Aloyzas Sakalas, Vydas Baravykas, Mindaugas Briedis, Vaclovas Lapė, Povilas Gylys.