"Galiu atskleisti, kad prezidiumas neprieštaravo tam, kad aš būčiau ministru pirmininku. Niekam nekilo abejonių, kad galiu vadovauti ir Ūkio ministerijai", - sakė Darbo partijos pirmininkas V. Uspaskichas.

Pasak jo, į kiekvieną ministro postą Darbo partija turi po kelis kandidatus. "Tarp galimų kandidatų į ministrų postus - ir Seimo nariai, ir buvę ministrai bei viceministrai, ir Europos Parlamento nariai, ir kiti partijos nariai. Mūsų šešėlinėje Vyriausybėje yra ir jaunimo atstovų. Taip pat neatmetame galimybės kviesti į būsimąją Vyriausybę nepartinius žmonės", - sakė Darbo partijos pirmininkas V. Uspaskichas.

Konkrečių šešėlinės Vyriausybės narių pavardžių "darbiečiai" kol kas nemini.

"Darbo partijos kandidatai į Vyriausybę bus įvardinti iš karto po pirmojo Seimo rinkimų turo. Galiu užtikrinti, kad mūsų šešėlinė Vyriausybė - kompetentingų ir profesionalių žmonių komanda. Kandidatai į ministrus buvo atrinkti griežtai atsižvelgianti į partijos keliamus uždavinius, programines nuostatas, todėl jeigu ateinančiuose Seimo rinkimuose gausime daugumą, iš karto galėsime pristatyti Vyriausybės narių sąrašą", - sako V. Uspaskichas.

Pasak jo, naujos Vyriausybės lauks tikras iššūkis, nes susidariusi ekonominė situacija reikalaus tikrai drąsių ir novatoriškų sprendimų. "Darnus darbas, supratimas ir aktyvumas turės būti esminės vertybės, kuriomis vadovausis naujoji Vyriausybė, todėl tik tokius kandidatus mes svarstėme", - sako Darbo partijos pirmininkas V. Uspaskichas.

Darbo partijos prezidiumas taip pat numatė ir galimus kandidatus į Seimo vadovybę.

"Darbiečiai" aptarė galimybę vietoje Vyriausybės nariais tapusių Seimo narių, deleguoti pakaitinius tautos atstovus, kaip tai daroma kaimyninėse valstybėse.

"Juokinga žiūrėti į dabartinės Vyriausybės narius, kurie neatsisakė Seimo nario mandatų ir bando sėdėti ant dviejų kėdžių, gaudami dvigubą atlyginimą, nors akivaizdu, kad dirbdami tokiomis sąlygomis jie negali kokybiškai atlikti nė vieno darbo. 2004 m. Seimo rinkimuose mūsų pirmos dienos pažadas buvo atsisakyti Seimo nario mandato tapus Vyriausybės nariais. Mes šį pažadą įvykdėme, neatmetame galimybės pasielgti lygiai taip pat ir po šių Seimo rinkimų", - sakė V. Uspaskichas.

Spalio 12 d. vyksiančiuose rinkimuose į Seimą dalyvaus 131 koalicijos "Darbo partija + Jaunimas" kandidatas į Seimą. "Darbo partija + Jaunimas" - vienintelė koalicija, dalyvausianti šiuose rinkimuose, rinkimų biuletenyje ji bus įrašyta 10-uoju numeriu.