Kuo didesnį nepatogumą vartotojui sukelia įvairios antipiratinio saugumo priemonės, tuo mažiau jis jausis morališkai kaltas, kad saugumo priemonės pašalinamos nelegaliais būdais. Kalbama, kad “Whistler” apsauga yra viena sudėtingiausių, kokias buvo sukūrusi “Microsoft”.

“Whistler” naudoja kompaktinio disko raktą ir specialų kodą, kuris sugeneruojamas pagal kompiuterio mechaninius komponentus, dar vieno kodo sukūrimui, kuris yra patvirtinamas bendrovės “Microsoft” telefonu ar internetu, ir jūs gaunate galutinį programinę įrangą “atrakinantį” raktą. Jis negali būti panaudotas dvejuose skirtinguose kompiuteriuose, ir jums pakeitus kurią nors kompiuterio dalį bei perinstaliavus operacinę sistemą, gausite pranešimą, kad raktas netinka. Tai erzinantis dalykas paprastam vartotojui, o sistemų administratoriams, norintiems įdiegti operacinę sistemą į daugybę kompiuterių vienu metu, jis turėtų būti tiesiog nepakeliamas.

Tačiau bet kokią apsaugą galima apgauti. Manoma, kad sekantis būdas veikia:

- Reiki atjungti kompiuterį nuo bet kokio tinklo.

- Pradėti instaliaciją, tačiau neatlikti siūlomo atnaujinimo (kuris nori jungtis prie interneto).

- Baigus instaliaciją ir pirmą kartą užkraunant kompiuterį, praleisti jungimo prie interneto tvarkos (paprasčiausiai uždaryti atsiradusį Internet connection wizard langą, nieko nekeisti).

- Paleisti Run eilutę ir parašyti: regsrv32.exe –u regwizc.dll

- Uždaryti atsidariusį patvirtinimo langą.

- Start/run: regedit. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\
Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion eilutėje pakeisti RegDone reikšmę į 1.

- Paleisti Internet Explorer. Tools/Internet Properties pakeisti namų tinklalapį į kokį nors kitą, o ne “Microsoft” ar MSN.

- Perkrauti kompiuterį ir besikraunant sistemai, vėl prijungti kompiuterį prie tinklo.

Iš esmės apsauga apeinama skyrus tam truputį laiko ir paredaguojant registrą. Be abejonės, “Microsoft” tai žino, tačiau galbūt tikisi, jog daugelis vartotojų užregistruos sistemas, kaip būdavo su ankstesnėmis operacinių sistemų versijomis. Tačiau, kaip jau sakyta, nepatogumas gali būti lemtingu faktoriumi vartotojui apsisprendžiant.