Majai, gyvenę pietrytinėje Meksikos dalyje, maitinosi žvėriena, žuvimi, moliūgais ir pupelėmis, tačiau pagrindinis jų maisto produktas buvo kukurūzai. Kukurūzai majams buvo ypač svarbūs. Daugelis genčių net melsdavosi Kukurūzų Dievui.

Kukurūzai Centrinėje Amerikoje buvo auginami jau prieš 7000 metų, jie buvo laikomi šventu augalu bei gyvybės pradžia. Majų kronikose rašoma, jog ir žmogus sukurtas iš kukurūzų. Anot majų išminčių, žmonių odos spalva skiriasi todėl, kad kukurūzų grūdeliai yra skirtingų spalvų – raudoni, juodi ir gelsvi.

Iki šių dienų kukurūzai - pagrindinis meksikietiškos virtuvės produktas. Būtent iš Meksikos kukurūzai paplito visose pasaulio virtuvėse ir daugelyje šalių tapo ne patiekalų dalimi, bet ir svarbiausiu energijos ar baltymų šaltiniu.

Iš kukurūzų galima pagaminti nepaprastai daug patiekalų. Be jų nebūtų daugelio skanėstų: paplotėlių, paplotėlių ritinukų su įdaru Enchilada, kukurūzų traškučių traškučių. Jei nebūtų kukurūzų, vidurio Amerikos virtuvė turėtų išsižadėti daugelio skanėstų. Europiečiai jau spėjo pamėgti meksikiečių patiekalus: traškučius (Nachos), įvairiai įdarytus paplotėlius su įdaru tortiljas, Enchiladas, Burrito, Tacos ir Quesadilla. Šiems meksikiečių patiekalams gaminti naudojami kukurūzų miltai”.

Paprasti geltonieji kukurūzai, labiausiai paplitę europiečių valgiaraščiuose, Meksikoje neturi beveik jokios reikšmės, jei nėra specialiai apdoroti. Meksikos gyventojai geltonuosius kukurūzus kelias dienas mirko vandens ir kalkių mišinyje, kol rūgstant suskyla jų apvalkalėliai. Susidaręs skystis vadinamas tejuino ir parduodamas kaip troškulį malšinantis gėrimas. Surūgę grūdai vėl džiovinami ir perdirbami į miltus, kurie naudojami kukurūzų paplotėliams gaminti.

Baltieji kukurūzai yra didesni už geltonuosius. Jie turi kietą branduolį ir baltą apvalkalą. Iš baltųjų kukurūzų gaminamas kukurūzų troškinys Pozole, klasikinis ir labai mėgstamas patiekalas. Šios rūšies kukurūzų yra mažai eksportuojama ir populiarūs jie daugiausiai tik Meksikoje.