Dalyvavimas pagrindinėje Kanų filmų programoje, Auksinės palmės šakelės ar kitų apdovanojimų laimėjimai daugeliui kino režisierių, aktorių leido pradėti svaiginamas karjeras.

Festivalio istorija – tai kino žvaigždžių istorija: Sofi Loren, Alainas Delonas, Marcello Mastroianni Catherine Deneuve, Frederico Fellini, Emiras Kusturica, Quentinas Tarantinas, broliai Coenai ir daugelis kitų, be kurių vardų Kanų kino festivalio nebūtų galima įsivaizduoti.

Būtent dėl Kanų pasaulinę šlovę įgavo tokie režisieriai kaip Q. Tarantinas ir E. Kusturica, kurie yra dar ir pirmininkavę festivalio vertinimo komisijai.

Festivalis sulaukia didelio žiniasklaidos dėmesio, tad kasmet būriai žvaigždžių nori gauti pakvietimus ir nusifotografuoti ant raudonojo kilimo. Kartais išties tenka sutikti su kritikų teigimu, jog festivalis darosi panašus į žvaigždžių turgų.

Daugelis taip pat siūlo festivalį vertinti ne tik kaip meno, verslo, bet ir kaip politinį renginį. Festivalis dažnai yra kaltinamas eurocentrizmu, nes labai dažnai pagrindinius prizus gauna Europos ir JAV kūrėjai bei aktoriai. Tuo metu kitų žemynų atstovai yra ignoruojami, tačiau paskutiniaisiais metais padėtis pamažu keičiasi.

2004 m. Auksinę palmės šakelę paskyrus Michaelui Moore už filmą „Farenheitas 9/11“, kuriame kritikuojama George`o W. Busho politika dėl Irako: atsižvelgiant į festivalio rimtumą ir garsumą, šis apdovanojimas neabejotinai buvo ir rimtas politinis pareiškimas.

Festivalis vyks iki gegužės 27 d.