Dėl nuolatinės infliacijos šalyje ir daug kruopštaus darbo reikalaujančio kilimų audimo proceso Irano moterys ir vyrai vis dažniau šį tradicinį šalies amatą išmaino į mažiau pastangų reikalaujantį darbą.

“Dėl šių priežasčių šiemet buvo visiškai sustabdytas kilimų audimas persiškais kilimais visame pasaulyje garsėjančiame Irano mieste Kašane. Nesiėmus priemonių, panašus likimas gali ištikti ir kitus miestus, o per ateinančius 10 metų Irane gali visai nelikti persiškų kilimų meistrų”, - teigiama Lietuvoje persiškai kilimais prekiaujančios parduotuvės "Persija" pranešime spaudai.

www.persija.lt

Persiški rankų darbo kilimai pasaulinį pripažinimą užsitarnavo dėl savo senų kilimų audimo tradicijų, kokybės ir technologijos vilną bei šilką dažyti natūraliais dažais. Kilimą išplovus, spalvos lieka nesusiliejusios ir nepakitusios.

Kašanas išgarsino Iraną netgi tolimiausiuose žemės kampeliuose it tapo žinomi kaip Hormoziniai audiniai.

Miestas savo gerą vardą išlaikė ne vien dėl puikių kilimų audimo, bet ir dėl muziejų ir privačių kolekcijų, indėlio atkuriant meną Irane. Šio miesto kilimų tradicinė kompozicija yra nusitęsiantis tamsiai mėlynas medalionas tamsiai raudoname fone, kuris atkartojamas kilimo kampuose ir pakraščiuose, arba atvirkščiai – medalionas tamsiai raudonas, o fonas tamsiai mėlynas. Tokio kilimo audimas gali užtrukti metus, o kartais ir daugiau.