Ištisus šimtmečius stalo serviravimo taisyklės išlieka tokios pačios, bet tam tikrais atvejais nebereikia laikytis griežtų nuostatų. Vis dėlto dengiant stalą į kai kuriuos dalykus reikėtų atkreipti dėmesį, kad nešokiruotumėte svečių ir patiems netektų pasijusti nepatogiai.

Staltiesės

Pirmiausia prie stalo svečius susodinkite taip, kad jie galėtų lengvai susikalbėti. Rekomenduojama 60-70 centimetrų atstumu. Kitas svarbus dalykas, padėsiantis sukurti jaukią atmosferą, yra staltiesės parinkimas.

Etiketo specialistų teigimu, ją renkantis galima eksperimentuoti drąsiai - negalioja griežta baltos staltiesės taisyklė. Iškilmingoms progoms, žinoma, geriausia balta lininė ar medvilninė staltiesė. Tradiciniams pietums, vakare tiks ne tik šviesių pastelinių spalvų, bet ir ryškiai raudonas, juodas ar net iš močiutės spintos ištrauktas nėriniuotas stalo užtiesalas.

Skoningai atrodo apie 50 centimetrų nuo stalo nukarę staltiesės kraštai. Na, o paprastoms vaišėms užtenka nedidelių servetėlių indams ir įrankiams padėti.

Pagrindiniai stalo įrankiai

Lėkštes ir įrankius sudėkite viena eile taip, kad didelės plokščios lėkštės kraštas būtų nutolęs per 2 cm nuo stalo krašto. Daugiau kaip dvi lėkštės viena ant kitos nededamos, kairėje pusėje dedama lėkštelė duonai ir atitinkamas peilis.

Puodeliai, skirti kavai gerti, ant stalo nededami, juos laikinai galite padėti ant mažesnio staliuko, prireikus atnešite. Visi šie indai gali būti skirtingų spalvų, svarbiausia, kad jų dydis būtų panašus.

Šakutes, kaip jau įprasta, dėkite kairėje, o peilius - dešinėje lėkštės pusėje ašmenimis į vidų. Šaukštui geriausia vieta dešinėje, prie užkandinių peilių. Didesni įrankiai skirti pagrindiniam patiekalui valgyti, mažesni - užkandžiams. Pirmam patiekalui naudojami įrankiai dedami toliau nuo lėkštės.

Specialistai rekomenduoja ant stalo dėti ne daugiau kaip tris įrankių komplektus, kitus, jei bus daugiau patiekalų, atnešite vėliau.

Oficialiam pobūviui geriausia rinktis sidabrinius ar paauksuoto sidabro įrankius iš vieno komplekto, išskyrus aštrius peilius. Na, o desertui valgyti skirti įrankiai, apie kuriuos kalbėsime vėliau, nebūtinai turi derėti prie kitų.

Desertai ir gėrimai

Po karštųjų patiekalų ir šaltųjų užkandžių dažniausiai svečius palepiname desertais. Jiems valgyti taip pat yra specialūs įrankiai, kurie dedami už lėkštės statmenai kitiems, o desertinių peiliukų ašmenys atsukami į lėkštę.

Pagrindiniai desertui valgyti skirti įrankiai - šaukštelis, šakutė ir peiliukas.

Užkandžiaujant įprasta išgerti vyno ar kitokio lengvo gėrimo. Kiekvienos rūšies gėrimui naudojamos skirtingos taurės, jos paprastai statomos už peilių, o jų turėtų būti ne daugiau kaip trys. Kairiau statoma taurė vandeniui, už jos - raudonajam ir baltajam vynams, o dešiniau - taurelė šampanui arba degtinei.

Puošnaus stalo detalės

Net jei tinkamai serviravote stalą, atsakingai parinkote lėkštes, įrankius prie jų, puodelius, dar nereiškia, kad jau pavyko sukurti pakilią nuotaiką. Svarbiais geros atmosferos prie vaišių stalo komponentais laikomos servetėlės, žvakidės ir nedidelė gėlių puokštelė. Įprasta popierines servetėles sudėti į specialius laikiklius, stiklinaites, kurie statomi stalo viduryje arba ant krašto, jei jis stovi prie sienos. Tačiau jei spalvotas servetėles dar ir originaliai išlankstysite, tai papuošite stalą. Servetėles galite dėti į lėkštės vidurį arba šalia jos.

Gražu parinkti ir panašaus atspalvio gėles. Žinoma, jos bent šiek tiek turėtų derėti prie staltiesės spalvos, o jei dar tiks ir prie kambaryje vyraujančių spalvų, bus puiku. Vazelė gėlėms pamerkti turėtų būti tokio dydžio, kad sėdintieji už stalo vieni kitus matytų. Be to, gėles rinkitės atsargiai, jų kvapas neturi būti įkyrus.

Gėles ir žvakides galite statyti ant židinio, pianino ar kitoje matomoje vietoje. Nedideliam stalui geriausia rinktis paprastas iš stiklo, medžio, metalo ar net marmuro pagamintas žvakides, reikia atsižvelgti į popietės iškilmingumą ir svečių amžių. Jei jūsų svečiai yra solidaus amžiaus, nesuklysite pasirinkę marmurines žvakides.