Vestuvinių drabužių nuomos kaina salonuose itin svyruoja. Kuklią nenaują vestuvinę suknelę galima išsinuomoti už 200-500 litų. Pasak salonų darbuotojų, norinčioms atrodyti prabangiau siūlomos naujesnių kolekcijų, garsesnių firmų, ilgesnius šleifus turinčios vestuvinės suknelės, kainuojančios 1500-3000 litų.

Proginių drabužių salonuose taip pat galima nusipirkti suknelę, kainuojančią 2000-7000 litų. Jei vis dėlto nusprendėte pasipuošti išsinuomota suknele, salone dar turėsite palikti 300-1000 litų užstatą, kuris priklauso nuo suknelės kainos.

Foto: Corbis

Vyriško kostiumo nuomos kaina siekia 200-500 litų, frako – apie 500 litų. Proginių drabužių salone norintys įsigyti specialiai iškilmingoms progoms skirtus pailgintus kostiumus, turės sumokėti 500-1200 litų, už smokingą – apie 700 litų. Jei panorėsite įsigyti ar išsinuomoti specialius marškinius, batus, kaklaskarę ar kitų vyriškų aksesuarų, kaina atitinkamai pakils dar keliais šimtais litų.

Vienetinių, specialiai jaunosioms pasiūtų suknelių kainos taip pat itin svyruoja. Jos priklauso nuo suknelės audinio, modelio, puošybos ir dizainerio vardo.

Dešimtis tūkstančių kainuojantys jaunųjų aksesuarai

Vestuvinių žiedų kainos svyruoja nuo kelių šimtų iki keliasdešimt tūkstančių litų. Jei norėsite specialiai jums sukurtų žiedų, pasiruoškite pakloti ne vieną tūkstantį litų.

Proginė šukuosena sostinėje esančiame grožio salone atsieis dar 30-170 litų, mažesniuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose – 25-70 litų.

Jei jaunoji norės originalios gyvų gėlių puokštės, specialiai jaunajai gėlių salone pagaminta puokštė kainuos 80-300 litų. Panašią sumą reikėtų skirti ir jaunuosius lydinčiam pulkui skirtoms gėlėms. Tie, ką tenkina dirbtinės gėlės, sumokės keliais šimtais mažiau.

Automobilių puošyba kainuos dar vieną kitą šimtuką. Gėlių kompozicijų, kuriomis puošiami automobiliai, nuoma yra 50-250 litų, o norintys gėrėtis įspūdingomis prie automobilių pritvirtintomis puokštėmis ar gėlių girliandomis turėtų nepagailėti dar kelių šimtų litų.

Vestuvinės smulkmenos – dar keli tūkstančiai litų

Be visų minėtų smulkmenų nereikėtų pamiršti ir pobūviui skirtos salės, viešbučio, restorano ar kitos vestuvėms tinkamos vietos nuomos ir puošybos, kvietimų, automobilių, muzikantų, vaišių, kuriomis vaišinami pasveikinti atėję svečiai. Be to, dar reikalingas operatorius ar fotografas, kuris įamžintų šventę.

O dar medaus mėnuo... Žodžiu, jei apsisprendėte prisiekti amžina meile ir tuo džiaugsmu norėtumėte pasidalinti su savo giminėmis ir draugais, reikėtų pasitaupyti ne vieną dešimtį tūkstančių litų.

Vidutinės vestuvės kainuoja dešimtis tūkstančių litų

DELFI kalbinta netrukus žiedus sumainysianti pora pasakojo, kad vestuvės yra didelis galvos skausmas. Patys nusprendę susiplanuoti ir įgyvendinti savo fantazijas dabar šiek tiek gailisi, nes visi organizaciniai darbai kainuoja ne tik daug pinigų, bet ir laiko. Vestuvės, kuriose ketina dalyvauti kelios dešimtys svečių, jauniesiems atsieis 10-15 tūkst. litų.

Už mėnesio vestuves iškelti planuojanti dar viena DELFI kalbinta pora nekantriai laukia savo sutuoktuvių, o dėl visų organizacinių smulkmenų galvos nebesuka. „Kelis savaitgalius aptarėme vestuvių planus, dėl smulkmenų susiderinome telefonu, o viskuo kitu pasirūpins draugai“, - pasakojo būsimas jaunavedys, daugelį su vestuvių organizavimu susijusių smulkmenų patikėjęs savo draugams. 40-ies svečių vestuvės, kurios bus švenčiamos užmiesčio sodyboje, jauniesiems kainuos apie 8 tūkst. litų.

„Juos tikrai reikia turėti, nes tą dieną būna koma“, – kalbėdama apie vedybų planuotoją juokavo neseniai savo vestuves atšventusi pramogų pasaulio atstovė. Pasak jaunosios, jos svajonių vestuvės kainavo apie 25 tūkst. litų.

Kam reikalingos vestuvių planuotojos?

„Vieni renkasi „Stiklius“, kiti – valgį ruošiančias šeimininkes, vieni renkasi muzikantus, kurie kainuoja 5 šimtus, kiti – už 5 tūkst., vieni renkasi limuzinus, kiti – panašius draugų automobilius, vieni suknelę siuvasi pas Statkevičių, kiti ją tiesiog išsinuomoja, todėl labai sunku pasakyti vidutinę vestuvių kainą“, – atviravo vedybų planuotoja Kristina Kaikarienė.

Saugodama savo klientų privatumą vestuvių specialistė neatskleidė tikslios brangiausių jos kada nors organizuotų vestuvių sąmatos, tačiau paminėjo, kad ji gerokai viršijo 100 tūkst. litų ribą.

„Niekas nebando nugręžti didesnės sumos pinigų. Kiekvieno kliento yra paklausiama, kokią sumą jis skirs, o tada yra siūloma, – patikino K. Kaikarienė. – Žymūs žmonės pripratę prie kokybiško serviso ir savęs jau nebesureikšmina, o eiliniai žmonės visame kame bando pamatyti kažkokią apgavystę ir, išleisdami tuos vestuvėms skirtus pinigus, mano, kad juos visi bando nuskriausti“.

Jau beveik 10 metų vedybų planuotoja dirbanti K. Kaikarienė mano, kad vidutiniškas vestuves, kuriose dalyvautų apie 30 svečių, galima surengti ir už 5-6 tūkst. litų. „Vienintelis mano patarimas – vestuvėms pinigų skolintis tikrai nevertėtų, galima padaryti išradingai ir pigiau“, – sakė pašnekovė.

Anot K. Kaikarienės, vestuvių planuotojos pagelbėja labai užsiėmusiems žmonėms, tačiau tai nėra kokia nors būtinybė ar neišvengiamybė. „Tai nėra išsidirbinėjimas. Tiesiog tai vienas iš servisų, kuris yra patogus. Kiek šaunių švenčių yra praėję be jokių planuotojų...“, – nesureikšmindama savo teikiamų paslaugų kalbėjo pašnekovė.

Jau ketverius metus vedybų planuotoja dirbanti Diana Sugintienė sakė, kad norint surengti vestuves, kuriose dalyvaus apie 30 žmonių, jauniesiems reikėtų skirti mažiausiai 10 tūkst. litų. D. Sugintienė mano, kad vestuvių planuotojos reikalingos nemažas pajamas turintiems, o svarbiausia – itin užimtiems žmonėms.

Vestuvių planuotojų paslaugos atsieitų apie 10 proc. nuo vestuvių sąmatos, bet ne mažiau kaip 1,5 tūkst. Lt.