A.Brazauskas pabrėžė, kad Vyriausybė nevadovauja kariuomenei, todėl ir kariuomenės vado elgesys yra ne premjero reikalas.

Tačiau jis išdėstė "pilietišką savo poziciją", kad "yra Lietuvos įstatymai ir jų privalo laikytis visi - kariuomenės vadas, eilinis karininkas ir niekam neturi būti daroma išimtis".

Algirdas Brazauskas:
"Yra Lietuvos įstatymai ir jų privalo laikytis visi - kariuomenės vadas, eilinis karininkas ir niekam neturi būti daroma išimtis"

Interviu radijui A.Brazauskas davė telefonu iš Uzbekistano, kur nuo pirmadienio vieši su ofcialiu trijų dienų vizitu.

Prezidentas Valdas Adamkus pirmadienį pareiškė nemanąs, jog kariuomenės vadas nusižengė įstatymui, draudžiančiam kariškiams dalyvauti politinėje veikloje.

Prezidentas "nemato reikalo" dėl to "daryti kažkokią tragediją ir net kelti savotišką krizę, kadangi tikrai tas nepasitarnauja lietuviškiems reikalams".

Ši prezidento nuomonė smarkiai skiriasi nuo vertinimo, kurį pirmadienį paskelbė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Alvydas Sadeckas. Jis pareiškė manąs, jog kariuomenės vadas J.Kronkaitis pažeidė draudimą kariškiams politikuoti.

Tokią nuomonę NSGK vadovas išdėstė savo atsakyme į Seimo pirmininko Artūro Paulausko paklausimą dėl kariuomenės vado pranešimo, skaityto sausio pabaigoje Los Andžele vykusiame išeivijos renginyje.

J.Kronkaitis šiame renginyje teigė, jog "sovietmečio nomenklatūros spaudos kontrolė palieka visuomenę informacijos dykumoje", "sovietmečio nomenklatūros finansinė bei politinė įtaka yra pagrindinė kliūtis smulkaus verslo plėtrai", o "daugybė įvairių mokesčių yra nepakeliami net vidutiniam verslui, tačiau reikalingi vis dar socialistiškai Vyriausybės sudaromam šalies biudžetui ir naudingi stambiajam kapitalui."

A.Sadecko nuomone, tokie teiginiai yra traktuotini kaip "kritinio politinio požiūrio į šalies vidaus procesus bei dabartinės politinės valdžios, Vyriausybės ir teisėsaugos institucijų veiklą pareiškimai", todėl turėtų būti vertinami kaip Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 36 straipsnio 1 dalies pažeidimas. Šis straipsnis draudžia kariams dalyvauti politinėje veikloje.

Pats kariuomenės vadas savo atsakyme Seimo pirmininkui prieš savaitę neigė pažeidęs įstatymus bei gynė kariškių teisę išsakyti pilietinę poziciją.

Kariuomenės vado "politikavimą" pasmerkė valdančiųjų socialdemokratų ir socialliberalų atstovai, opozicijoje esantys konservatoriai ir liberalai stojo generolo pusės, gindami jo teisę pareikšti pilietinę poziciją.