Pirmadienį posėdžiavę parlamentarai nerado bendro sutarimo dėl prieštaringai vertinamų Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) bei Generalinės prokuratūros veiksmų tiriant Ledo rūmų privatizavimo istoriją.

Kaip žinoma, Sporto rūmų kompleksui Vilniuje priklausę Ledo rūmai dabar yra pertvarkyti į krepšinio areną, kurioje treniruojasi ir žaidžia "Ryto" klubo komanda bei vyksta įvairūs krepšinio turnyrai, įskaitant tarptautinius.

Dienraštis "Lietuvos rytas", kurį leidžianti bendrovė "Lietuvos rytas" yra pagrindinis krepšinio klubo "Rytas" finansinis rėmėjas.

Seimo TTK pirmininko pavaduotojas liberalas Raimondui Šukys pareiškė, jog Generalinė prokuratūra, tirdama Ledo rūmų privatizavimo istoriją, pažeidė įstatymais nustatytas procedūras bei procesinius terminus.

Tuo tarpu bylą tiriantis generalinio prokuroro pavaduotojas Kęstutis Betingis bet kokius kaltinimus prokuratūros atžvilgiu kategoriškai atmetė, o jo atsakymais į klausimus buvo patenkinti ir dauguma posėdyje dalyvavusių Seimo komiteto narių.

Aloyzas Sakalas:
"Du teisininkai - trys nuomonės. Kiekvienas supranta skirtingai"

"Du teisininkai - trys nuomonės. Kiekvienas supranta skirtingai", - po posėdžio žurnalistams sakė Seimo komiteto pirmininkas socialdemokratas Aloyzas Sakalas.

Pasak jo, išsiskyrus komiteto narių nuomonei dėl to, ar teisėsaugos institucijos, tirdamos Ledo rūmų privatizavimo istoriją, padarė kokių nors procesinių pažeidimų, buvo nuspręsta kreiptis į teisės ekspertus, jog šie išsklaidytų kilusias abejones.

A.Sakalo teigimu, ekspertų išvados turėtų padėti aiškiau apibrėžti procesines normas, kas padėtų išvengti skirtingų interpretacijų.

Kartu A.Sakalas pabrėžė, jog kol kas TTK patenkintas teisėsaugos institucijų vykdomu tyrimu.

"Komiteto dauguma nusprendė, kad ten - viskas tvarkoje", - sakė jis.

R.Šukys, savo ruožtu, sakė pajutęs "pakankamai arogantišką" K.Betingio požiūrį "ir į Seimo narius, ir į tą darbą, kurį jis dirba".

"Susidarė įspūdis, jog komitete buvo sprendžiama, kaip kuo švelniau išeiti iš susidariusios situacijos ir duoti išankstinę indulgenciją prokurorams", - tokį komiteto sprendimą komentavo R.Šukys.

Tuo tarpu K.Betingis po posėdžio žurnalistams pareiškė nusišalinąs nuo vadovavimo tyrimui dėl Ledo rūmų privatizavimo.

Pasak pareigūno, tai padaryti jį paskatino vasario pradžioje priimtas Seimo Antikorupcinės komisijos sprendimas sudaryti laikinąją tyrimo grupę dėl teisėsaugos institucijų veiksmų vykdant minėtą tyrimą.

Kęstutis Betingis:
"Šitoje situacijoje buvau priverstas nusišalinti nuo tolesnio tyrimo, nes tai vertinu kaip šiurkštų kišimąsi į mano, kaip prokuroro, ir prokuratūros veiklą"

"Šitoje situacijoje buvau priverstas nusišalinti nuo tolesnio tyrimo, nes tai vertinu kaip šiurkštų kišimąsi į mano, kaip prokuroro, ir prokuratūros veiklą", - sakė K.Betingis.

Pasak jo, toks Antikorupcinės komisijos sprendimas pažeidžia tiek jos veiklą reglamentuojantį įstatymą, tiek Baudžiamojo proceso kodeksą bei Prokuratūros įstatymą, kurie draudžia kištis į teisėsaugos institucijų veiklą.

Apie Seimo Antikorupcinės komisijos sprendimą kritiškai atsiliepė ir Seimo TTK pirmininkas A.Sakalas.

"Mano nuomone, Antikorupcinė komisija turėtų žymiai atidžiau paskaityti Baudžiamojo proceso kodeksą ir pamąstyti, ką galima daryti ir ko ne", - sakė parlamentinio komiteto vadovas.

Kaip skelbta, Generalinei prokuratūrai nusprendus kreiptis į teismą dėl Vilniaus Ledo rūmų privatizavimo, UAB "Lietuvos rytas" administracijos vadovas Gedvydas Vainauskas kreipėsi į parlamentinę Antikorupcinę komisiją, prašydamas ištirti prokurorų veiksmus.

Antikorupcinė komisija praėjusį trečiadienį nusprendė sudaryti darbo grupę G.Vainausko prašymui ištirti. Grupės vadovu paskirtas Valstiečių ir Naujosios demokratijos sąjungos atstovas Gintaras Didžiokas.

G.Vainauskas taip pat yra ir didžiausio šalies dienraščio "Lietuvos rytas" vyriausiasis redaktorius bei krepšinio klubo "Rytas", kuris treniruojasi ir rungtyniauja Ledo rūmuose įrengtoje sporto arenoje, prezidentas.

Vasario pradžioje generalinis prokuroras Antanas Klimavičius kreipėsi į teismą, prašydamas pripažinti negaliojančiais dokumentus, kuriais remiantis buvo privatizuoti Ledo rūmai.

Vilniaus miesto 1-sios apylinkės teismui adresuotame ieškininiame pareiškime prašoma pripažinti negaliojančiais UAB "Vilniaus koncertų ir sporto rūmai" visuotinio akcininkų susirinkimų nutarimus dėl 1,5 milijono litų kredito paėmimo, pastato Vilniuje ,,Ledo rūmai" pardavimo ir šio pastato pirkimo lizingo būdu iš UAB ,,VB lizingas", kredito lizingo būdu paėmimo bei įgaliojimų ,,Vilniaus koncertų ir sporto rūmai" bendrovės direktoriui Elijui Romanovui pasirašyti pirkimo, pardavimo, paskolos paėmimo sutartis.

Pasak Generalinės prokuratūros atstovo spaudai, tai generalinis prokuroras padarė "gindamas viešąjį interesą".

Lapkritį, tęsiant Sporto rūmų Vilniuje privatizavimo tyrimą, teisėsaugos pareigūnai atliko dokumentų poėmį Vilniaus krepšinio klubo "Rytas" buhalterijoje, kuri įsikūrusi dienraščio "Lietuvos rytas" redakcijos patalpose.

Dienraštis "Lietuvos rytas", kurį leidžianti bendrovė "Lietuvos rytas" yra pagrindinis krepšinio klubo "Rytas" finansinis rėmėjas, tokius teisėsaugos veiksmus įvertino kaip išpuolį prieš laikraštį.

Tuo tarpu generalinio prokuroro pavaduotojas K.Betingis tada teigė, kad "išklausius pareigūnus, galima spėti, kad jiems buvo trukdoma vykdyti savo pareigas" ir neatmetė galimybės, kad žurnalistams gali būti iškeltos bylos už trukdymą pareigūnams atlikti pareigas.

Tačiau praėjusią savaitę Generalinė prokuratūra pranešė, kad po patikrinimo atsisakė kelti baudžiamąją bylą dienraščio ,,Lietuvos rytas" leidėjams ir žurnalistams, nesant jų veiksmuose nusikaltimo sudėties.

"Lietuvos ryto" leidėjų ir žurnalistų elgesį teisėsaugos pareigūnai vertina kaip neetišką ir trukdžiusį jiems atlikti tarnybines pareigas, ir medžiagą perdavė svarstyti Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai.