„Ši organizacija Lietuvoje jau yra įvertinta. Dabar, manau, reikėtų vertinti ne pačią organizaciją, nes, manau, kad tai visuomenė jau padarė ir diskusijos nebekyla“, - „Žinių radijui“ pareiškė S. Skvernelis.

Pasak jo, dabar reikia vertinti ne LKP, kaip organizaciją, bet nusikaltimus dariusius asmenis. Premjeras būgštavo, kad paskelbus LKP nusikalstama organizacija, nusikaltėliais bus įvardinti visi LKP priklausę žmonės. S. Skvernelis užsiminė, kad, jo nuomone, ir tarp įstatymo projektą inicijavusių konservatorių yra žmonių, kurie anuomet priklausė LKP.

Galiausiai premjeras aiškindamas, kodėl konservatorių iniciatyva yra netikslinga, pabrėžė, kad LKP Lietuvoje jau yra įvertinta.

„Dauguma mūsų žmonių, visuomenės narių ją jau pripažino ir taip tokia esančią (nusikalstama - ELTA). Lietuvoje komunistų partijos veikla nėra leidžiama, ji yra uždrausta, ir mūsų žmonės įvertino ją. Manau, kad ši organizacija yra istorijos šiukšlyne ir to pakanka“, - apibendrino S. Skvernelis.

Trečiadienį konservatoriai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas pristatė įstatymo projektą, kuriuo siekiama pripažinti LKP nusikalstama organizacija ir įpareigoti buvusius LKP narius, siekiančius renkamų politinių postų ar valstybės tarnautojo bei diplomatinių pareigų, apie savo biografijos faktus informuoti visuomenę.

Įstatymo projekte siūloma nustatyti prievolę, kad savo kandidatūrą prezidento, Seimo, savivaldybių, mero ar Europos Parlamento rinkimuose keliantys buvę LKP nariai apie savo buvusią priklausomybę turėtų viešai paskelbti.

Projekte taip pat numatyta, kad analogiškai elgtis turėtų ir asmenys, dalyvaujantys diplomatinės ar valstybės tarnybos konkursuose. Siūlomame įstatyme nurodoma, kad tokie asmenys į savo gyvenimo aprašymą turėtų įtraukti buvusią priklausomybę LKP struktūroms.

Įstatymo projektą pristatę Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai L. Kasčiūnas ir A. Ažubalis pabrėžė, kad šia įstatymo iniciatyva pirmiausia siekiama viešumo, istorinio ir moralinio teisingumo.