„Komisija nusprendė daugumos balsais, kad bus pradėtas tyrimas ir ištirta, ar nebuvo psichologinio spaudimo, netinkamo elgesio. Taip pat bus aiškinamasi dėl galimybės kreiptis į prokuratūrą“, - po trečiadienį vykusio posėdžio sakė komisijos pirmininkė sakė Seimo narė Rita Tamašunienė.

Jos teigimu, prokuratūra galėtų ištirti, ar nebuvo daromas spaudimas moteriai atlikti tam tikrus veiksmus.

Seimo nariui konservatoriui Antanui Matului iš viešojoje erdvėje pasirodžiusių žinučių susidarė įspūdis, kad vaiko susilaukusi moteris galėjo būti „šmeižiama, šantažuojama, terorizuojama, buvo grasinama atimti vaiką“.

„Be abejonės, reikia pradėti tyrimą, kreiptis į moterį, kad ji uždarame posėdyje pasakytų, ar toliau nesitęsia šitie dalykai, ar ji nešmeižiama, ar nesistengiama atimti vaiko. Tyrimo metu reikėtų išsiaiškinti, ar yra pažeisti viešieji ir privatūs interesai, ar pažeistas Seimo nario etikos kodeksas. Jeigu būtų patvirtinta, kad toliau tęsiamas šantažas, reikėtų svarstyti, ar nederėtų kreiptis į prokuratūrą, kad būtų pradėtas tyrimas dėl viešo intereso gynimo“,- sakė A. Matulas.

Seimo narė „tvarkietė“ Ona Valiukevičiūtė mano, kad reikėtų išsiaiškinti, ar nebuvo daromas moteriai psichologinis spaudimas, ar nebuvo pažeistas Valstybės politikų elgesio kodeksas, ar P. Gražulio elgesys nežemina Seimo autoriteto.

Seimo Moterų grupės narės paprašė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos įvertinti nesantuokinio vaiko susilaukusio Seimo nario P. Gražulio elgesį.

Parlamentarės mano, kad P. Gražulio elgesys darant psichologinį spaudimą besilaukiančiai jo vaiko motinai nutraukti nėštumą ir taip pat grasinimai atimti iš motinos vaiką galimai nedera su politikų elgesio kodekso nuostatomis.

Seime kilo skandalas, kai žiniasklaidoje pasirodė žinia apie tai, kad su palangiške Birute Navickaite Seimo narys P. Gražulis susilaukė nesantuokinio vaiko, primena ELTA.

Politikui inkriminuojama ir tai, kad jis esą siūlė moteriai nutraukti nėštumą.