Šis klausimas įstrigo, bandant jį įrašyti į sesijos darbų programą. Tačiau, kaip patikino posėdžiui pirmininkavusi Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, prie jo Seimas sugrįš kitą savaitę.

Seimo nariai konservatoriai Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė reikalavo paprašyti Valstybės saugumo departamento (VSD) išvados, o siūlyme paviešinti buvusių KGB bendradarbių pavardes įžvelgė Kremliaus ranką.

„VSD nuomone, yra vienareikšmiška, šituo projektu yra suinteresuotos Rusijos slaptosios tarnybos“, - sakė R. Juknevičienė.

„Jeigu valstybė davė įsipareigojimą asmenims, ji turėtų tą įsipareigojimą vykdyti“, - teigė konservatorius Kęstutis Masiulis.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos narys Jaroslavas Narkevičius apgailestavo, kad yra norinčių išsaugoti paslaptyje buvusius KGB bendradarbius. „Negarbinga, tiesa vis tiek išlįs iš maišo“, - tvirtino jis.

Ketvirtadienį Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos narys Zbignevas Jedinskis ketino pateikti Asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, registracijos, prisipažinimo, įskaitos ir prisipažinusiųjų apsaugos įstatymo pataisas.

Jeigu Seimas pritartų, „užregistruotų, prisipažinusių ir įrašytų į įskaitą asmenų pateikta informacija ir duomenys apie juos“ būtų išslaptinami nuo 2019 m. sausio 1 d.

Seimo narys Z. Jedinskis sako, kad, priėmus siūlomą projektą, būtų paskelbti visi - ir prisipažinę, ir neprisipažinę - ir visiems laikams galima būtų užversti gėdingą KGB knygą, kad šia tema daugiau nebūtų manipuliuojama ir spekuliuojama, ypač - prieš rinkimus.

Šiuo metu užregistruotų, prisipažinusių ir įrašytų į įskaitą asmenų pateikta informacija ir duomenys apie juos yra įslaptinti 75 metams ir saugomi įstatymų nustatyta tvarka.