Skatinant žmones į darbovietes vykti daugiau automobilių siekiama mažinti taršą ir spūstis mieste, skelbia akciją organizuojanti Susisiekimo ministerija.

„Didžioji dalis vairuotojų, keliaujančių į darbą nuosavu automobiliu turi mažiausiai 2-3 laisvas vietas. Gegužės 25-oji – puiki proga išbandyti ekonomiškesnį, ekologiškesnį, patogesnį ir neabejotinai linksmesnį keliavimo būdą. Kviečiu kiekvieną asmeniškai prisidėti prie šios iniciatyvos ir pavėžėti į darbą savo kaimyną“, – sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Pasak organizatorių, iki šiol didelis dėmesys buvo skirtas privataus transporto infrastruktūros plėtrai – tiesiamos naujos ir platinamos esamos gatvės, kuriamos įvairios pirmumo sistemos automobilių eismui, o alternatyviems keliavimo būdams skiriama mažai dėmesio ir investicijų, todėl tai nepadėjo išspręsti problemos dėl augančių transporto srautų ir susidarančių spūsčių.

Lietuvos statistikos departamento naujausiais duomenimis, individualių lengvųjų automobilių skaičius, tenkantis 1000 gyventojų, yra net 402 transporto priemonės.

Europos Komisijos valstybėms narėms keliamas bendras tikslas iki 2030 metų yra dvigubai sumažinti įprastiniu kuru varomų transporto priemonių naudojimą miestuose: būtent šie automobiliai labiausiai teršia orą mieste.

Skaičiuojama, kad vidutinis vilnietis transporto spūstyse praleidžia net 136 valandas per metus. Ir tik kas penktame automobilyje važiuoja daugiau negu vienas keleivis.

Vairuotojai, kartu su savimi vežantys tris ar daugiau keleivių, pagal galiojantį įstatymą, gali naudotis maršrutinio transporto juostomis, pažymėtomis „A“, „Taxi“, „4+“ ar elektromobilio simboliais.