Pasak ministro, Rusija paprašė Lietuvą suteikti transporto paslaugas, už kurias bus atsiskaityta.

Planuojama, kad per pirmąjį etapą bus perduotos pavojingiausios medžiagos: aviacinė ginkluotė, kurią sudaro aviacinė patranka su sviediniais ir jų fragmentais, dvi artimojo mūšio "oras-oras" tipo raketos R37, dvi vidutinio nuotolio "oras-oras" tipo raketos R27, naikintuvo savisaugos nuo šiluminių ir radiolokacinių raketų sistemos fragmentai, fragmentai su radioaktyviuoju metalu (apie 1900 g vario, su uranu priemaišomis) ir kitos pavojingos nuolaužos.

Pasak G.Kirkilo, antruoju etapu, galbūt iki šios savaitės pabaigos, bus perduota Rusijos piloto Valerijaus Trojanovo ekipuotė ir parašiutas bei lėktuvo skrydžio duomenis fiksavusios prietaiso - "juodosios dėžės" - magnetinė juostelė su įrašais.

Trečiuoju etapu bus perduotos likusios naikintuvo dalys.

Užsienio reikalų ministerija, kuri praėjusią savaitę perdavė Rusijai notą dėl Rusijos karinio lėktuvo avarijos metu padarytos žalos atlyginimo, pranešė, kad diplomatiniais kanalais yra gautas Rusijos patikinimas, jog žala bus atlyginta ir šiuo metu Rusijoje vyksta atitinkamos biurokratinės procedūros.

Remiantis Generalinės prokuratūros pateiktais duomenimis, tenkintina žala siekia 67 tūkst. 62 litai 88 centus, kurią sudaro Plokščių žemės ūkio bendrovės žala (41 tūkst. 712 litų 50 centų) ir žala Lietuvos valstybei dėl aplinkos bei grunto užteršimo (25 tūkst. 350 litų 38 centai).

Rusijos karinių oro pajėgų naikintuvas "Su-27" sudužo rugsėjo 15 dieną Šakių rajone, pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi, maždaug už pusšimčio kilometrų nuo Kauno.

Pilotas saugiai katapultavosi ir nusileido su parašiutu kaimyniniame Jurbarko rajone. Aukų išvengta, nes lėktuvas nukrito laukuose atokiau nuo gyvenviečių.

Naikintuvo katastrofą tyrusi tarpžinybinė komisija konstatavo, jog "Su-27" įskridimą į Lietuvos oro erdvę ir sudužimą nulėmė "techninių, organizacinių ir žmogiškų veiksmų visuma".