Anot pranešimo, analitinės antikorupcinės žvalgybos duomenys rodo, kad dėl nepakankamos PAGD veiklos procedūrų kontrolės gali būti neužtikrinamas skaidrus objektų priešgaisrinės saugos procedūrų vykdymas.

Nustatyta, kad egzistuoja PAGD darbuotojų ir verslo subjektų, veikiančių gaisrinės saugos srityje, ryšiai, kurie kelia abejonių dėl vienodų sąlygų verslo subjektams taikymo, o kai kuriems verslo subjektams galėjo būti sudaromos išskirtinės sąlygos veikti šioje srityje.

Analitinės antikorupcinės žvalgybos metu taip pat nustatytos korupcijos rizikos, susijusios su paramos gavimu. Lietuvos ugniagesių sporto federacijos ir kitų ugniagesių sporto klubų nemažą gautos paramos dalį sudaro parama, gauta iš statybos ir kitų bendrovių, kurioms reikalingi gaisrinės saugos leidimai. Gali būti, kad parama buvo teikiama siekiant daryti įtaką sprendimams, susijusiems su gaisrine sauga.

„Atlikdami analitinę antikorupcinę žvalgybą galime įžvelgti korupcijos rizikas, kol jos nevirto konkrečiomis nusikalstamomis veikomis ir neatsirado reikšmingų neigiamų pasekmių ar didelės žalos. Tai galimybė sprendimų priėmėjui pamatyti tam tikras grėsmes ir imtis veiksmų, kad korupcijos rizikos būtų pašalintos“, - sako STT direktorius Žydrūnas Bartkus.

Analitinės antikorupcinės žvalgybos informacija pateikta vidaus reikalų ministrui. Šios informacijos pagrindu, vadovaujantis Korupcijos prevencijos įstatymu, priimtas sprendimas STT atlikti korupcijos rizikos analizę Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos veiklos srityse.