„Svarbu pasmerkti cheminio ginklo panaudojimą Sirijoje, tačiau to nepakanka. Balandžio 14 dienos tikslinė ribota ataka, nukreipta prieš Sirijos cheminio ginklo objektus, buvo būtinas veiksmas, siekiant paskatinti Sirijos režimą ir jo rėmėjus siekti politinio konflikto sprendimo“, - pabrėžė ministras pirmadienį Liuksemburge vykstančios Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje.

Pasak Užsienio reikalų ministerijos pranešimo, L. Linkevičius taip pat atkreipė dėmesį, kad per pastaruosius 5-6 metus cheminis ginklas Sirijoje buvo panaudotas daug kartų, o prie to netiesiogiai prisidėjo Rusijos „veto politika“, kuri iš esmės paralyžiavo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos darbą.

ES ministrai akcentavo, kad ES turi dėti visas pastangas, įskaitant papildomų autonominių ES sankcijų taikymą, siekiant priversti Sirijos režimą visiškai atsisakyti cheminio ginklo. Ministrų nuomone, balandžio 24-25 dienomis Briuselyje vyksianti antroji tarptautinė Sirijos donorų konferencija taip pat gali pasitarnauti grąžinant Sirijos režimą prie derybų stalo.

Sirijos klausimas skubos tvarka įtrauktas į URT darbotvarkę po balandžio 8 dieną įvykdytos cheminės atakos sukilėlių kontroliuojamame Dumos (Sirija) mieste.

Būsimos daugiametės finansinės programos kontekste keletas ministrų pabrėžė, kad Europos kaimynystės instrumentas turi būti išlaikytas ateinančiu finansiniu laikotarpiu, o ne sujungtas su kitais ES išorinių veiksmų finansavimo instrumentais. Diskusijos dėl Vakarų Balkanų metu ministrai daugiausiai dėmesio skyrė saugumo aspektams, o aptardami Irano vaidmenį tiek Sirijoje, tiek ir visame regione, patvirtino vieningą ES paramą Bendram visapusiškam veiksmų planui (JCPOA).