Apie tai, kad Rusijos delegacija paliko salę, patvirtino ir delegacijos narys, Rusijos Valstybės Dūmos užsienio reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis. Jis kartu su Rusijos atstovu JTO Piotru Iličiovu paliko salę dar prieš Lietuvos vadovės kalbą.

D. Grybauskaitės pranešimo įraše matyti, kaip Lietuvos vadovei sakant kalbą Rusijos delegacijos pagrindinių atstovų kėdės jau yra tuščios. Vienintelis pasilikęs salėje buvo Rusijos žemesnio rango diplomatas.

Rusijos delegacija JTO Generalinėje asamblėjoje D. Grybauskaitės kalbos metu

Agentūros pranešime pabrėžiama, kad Lietuvos prezidentė jungtinėse Rusijos ir Baltarusijos karinėse pratybose „Zapad 2017“ įžvelgė grėsmę žmonijai.

D. Grybauskaitė: Rusijos vadovybė nesugeba pažaboti savo neapykantos Vakarams

Rusijos vadovybė niekaip nesugeba pažaboti savo neapykantos Vakarams, pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė, kreipdamasi į pasaulio šalių lyderius Jungtinėse Tautose (JT).

Niujorke viešinti šalies vadovė teigė, kad vienas iš to įrodymų yra Rusijoje ir Baltarusijoje vykstančios pratybos „Zapad“.

Zapad“ yra tik vienas iš požymių, kad Kremlius niekaip nesugeba pažaboti savo neapykantos Vakarams“, – antradienį JT Generalinėje Asamblėjoje sakė prezidentė.

Pasak jos, šiomis pratybomis Kremlius moko „savo kariuomenę pulti Vakarus“. Lietuva ir kitos Vidurio ir Rytų Europos valstybės ne kartą reiškė nerimą dėl „Zapad“ scenarijaus ir masto.

Nors daugiausia dėmesio šių metų JT Generalinėje Asamblėjoje skiriama Šiaurės Korėjai, Iranui ir rohinjų musulmonų situacijai Mianmare, Lietuvos vadovė paragino pasaulio lyderius atsigręžti ir į Rytų Europą, kur Rusija taiko „šantažo, patyčių ir agresijos metodus“.

„Nepaisant to, kad Rusijos, kaip nuolatinės Saugumo Tarybos narės, ypatinga pareiga yra ginti taiką visame pasaulyje, ji užpuolė Gruziją, neteisėtai aneksavo Krymą ir tiesiogiai dalyvauja kare rytų Ukrainoje, taip pažeisdama Jungtinių Tautų Chartiją“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Jungtinių Tautų šalių lyderių susitikime daug kalbama ir apie šios po Antrojo pasaulio karo sukurtos organizacijos reformą.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas ir JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas daugiausia šneka apie būtinybę sumažinti jos biurokratiją ir taip sustiprinti organizacijos pajėgumą veikti.

Lietuva prisijungė prie D.Trumpo iniciatyva parengtos politinės deklaracijos, kuria siekiama reformuoti Jungtines Tautas, o D. Grybauskaitė pareiškė, kad jos nesugebėjo apsaugoti pasaulio nuo karų ir nestabilumo.

„Dabar turime pasirinkti: arba leisime šiai organizacijai pakilti į kovą su piktnaudžiavimu, arba paversime ją nereikšminga“, – sakė prezidentė.

Jungtinėms Tautoms priklauso 193 valstybės.