Penktadienį feisbuke paskelbtas viešas įvykis „Pknikas Vijūnėlės dvare“ suplanuotas rugpjūčio 4 d. nuo 18 valandos.

„Vasarai ritantis į antrąją pusę ir vis labiau artėjant griovimo datai, Vijūnėlės dvaras laukia jūsų! Tai – paskutinė proga šią vasarą surengti pikniką unikalioje vietoje, o kartu pavėluotai atšvęsti Vijūnėlės dvaro dieną laisvoje valstybinėje žemėje“, – skelbia pikniko organizatoriai.

Šventės programoje numatyta pasidaryti asmeninukes „su Dvaro siela ir šeimininku“. Veiks kūrybinės Dvaro tapymo dirbtuvės, bus surengtos maudynės „hidrotechniniuose Druskininkų įrenginiuose“, grilio kepimas ant propagandinių laikraščių ir džiazo muzikos koncertas.

Druskininkų kurortinėje zonoje, prie Vijūnėlės tvenkinio sudegusio valčių nuomos punkto vietoje, 2013 metais buvo pradėtas statyti beveik 600 kvadratinių metrų gyvenamasis namas, druskininkiečių netrukus buvo pramintas Vijūnėlės dvaru. Leidimus jo statybai išdavė Ričardo Malinausko vadovaujama Druskininkų savivaldybė ir vietos žemėtvarkininkai. Statinys, priklausęs alytiškiui, saugos bendrovės apsaugininkui Romui Baranauskui, netrukus buvo parduotas kauniečiams verslininkams Žilvinui ir Zinai Poviloniams.

Gindama viešąjį interesą Generalinė prokuratūra dar 2014 metais kreipėsi į teismą, siekdama panaikinti Vijūnėlės dvaro statybos leidimus ir nugriauti valstybės žemėje sparčiai augusį pastatą. Tų pačių metų rudenį kilo skandalas, kai paaiškėjo, kad Vyriausybė iš savo nutarimo išbraukė visą skyrių, kuris reglamentavo kurortų apsaugos zonas. Teisėsauga buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą, įtardama neteisėtą poveikį keičiant šį teisės aktą. Tyrimas nutrauktas, nes nerasta nusikalstamos veikos požymių. Tačiau paviešinus jame figūravusių politikų ir Vyriausybės narių pokalbių išklotines, paaiškėjo, kad kurortinių zonų panaikinimo siekė Druskininkų meras R. Malinauskas. Tik po prezidentės D. Grybauskaitės kreipimosi Konstitucinis Teismas pripažino prieštaraujančia pagrindiniam šalies įstatymui Vyriausybės darbo reglamento nuostatą, kuri leido Vyriausybės posėdžio darbotvarkę papildyti iš anksto nederintais klausimais.

Birželio 22 d. LR Aukščiausiasis Teismas paskelbė galutinę ir neskundžiamą nutartį Vijūnėlės dvaro byloje – partvirtino Vilniaus apygardos teismo sprendimą, kuriuo per šešis mėnesius yra įpareigojama nugriauti skandalingąjį pastatą.

Pikniko organizatoriai teigia, kad neskundžiama Aukščiausiojo teismo nutartimi panaikinus žemės sklypo, kuriame stovi Vijūnėlės dvaro statiniai, nuomos sutartį, ši teritorija tapo viešo Vijūnėlės parko dalimi, todėl kiekvienas turi teisę joje poilsiauti.