Lietuvoje tūkstančiui gyventojų priskaičiuojama 30 savižudybių, o vyriausybė žada iki 2025 metų sumažinti šį skaičių iki 12.

Seimo narys M. Majauskas kalbėjo, kad konkrečių priemonių, kaip tai galima pasiekti, nebuvo ir vis dar nėra. Seimo nario teigimu, po mėginimo žudytis reikia specializuotos pagalbos, o ji sukurta tik Vilniuje.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis žada, kad 2018 m. pirmajame ketvirtyje toks veiksmų planas jau bus.

„Nacionaliniame lygmenyje susitarti ir atrasti bendrą modelį, tinkamą visoms savivaldybėms nėra paprasta“, – sakė L. Kukuraitis.

Ministras ir Seimo narys sutarė, kad visuomenė tam jau pasiruošusi, nes Vilniaus savivaldybės organizuojamuose kursuose mokytojams, medikams ir pareigūnams, kuriuose mokoma atpažinti savižudybės riziką, netelpa visi norintieji.

Tačiau, psichologės V. Šap teigimu, nepakanka turėti šalyje daugiau žmonių, kurie mokės identifikuoti galimus savižudžius, bet nebus kas suteikia jiems pagalbą.

„Kada ministerija ištrauks pirštą iš burnos ir pradės kažką daryti?“ – klausė M. Majauskas.

„O ką daryti žmonėms iš tų savivaldybių, kur psichiatras atvažiuoja kartą per savaitę?“ – pritarė jam psichologė. V. Šap suabejojo ar politikams naudinga imtis pastangų savižudybių prevencijos srityje, nes rezultato reikės laukti ne mažiau kaip penkerius metus.

L. Kukuraitis sakė, kad reikia mažiausiai 5 ministerijų bendradarbiavimo, kurio iki šiol nebuvo. Ministras įsitikinęs, kad dar reikės iškovoti resursus psichikos sveikatai, bet ne medikamentams ir institucijų išlaikymui, o psichoterapijai.