„Aš siūlyčiau pirmiau savo virtuvėje susitvarkyti, aiškiai pasakyti, ar koalicijoje socialdemokratai gali būti, ar jie mato tam tikrą tolesnį tikslingumą buvimo, o jeigu ne, tai mes esame atsakingi už esančią padėtį Lietuvoje, ir mes elgsimės labai atsakingai“, – pirmadienį žurnalistams Seime sakė A. Butkevičius.

„Jie – pagrindinė koalicijos frakcija, jie turi aiškiai pasakyti ir pasakyti argumentais, kokie yra numatyti Vyriausybės prioritetai įgyvendinti Seime, ir mes aiškiai pasakysime, kuriems pritariame, kuriems nepritariame. Politiko dalia yra tai, kad tik dialogo, kompromiso pastangomis galima sėkmingai dirbti, o viešai kalbėt apie tam tikrus dalykus, kurie nepagrįsti tam tikrais sprendimais, yra truputį žema“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Premjeras S. Skvernelis komentuodamas situaciją koalicijoje žurnalistams sakė, kad tuo atveju, jei socialdemokratai nebemato prasmės būti koalicijoje, apie tai turėtų informuoti kuo anksčiau.

„Manau, kad šioje situacijoje reikėtų labai aiškiai mūsų partneriams pasakyti: jei jie mato, kad jiems yra žalingas buvimas šitoje valdančiojoje daugumoje, kad jiems yra diskomfortas arba jie nemato prasmės, tai tokią žinią mums, aišku, būtų gerai žinoti kuo anksčiau, tą apsisprendimą ir tai yra gerbtinas požiūris“, – pirmadienį žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas ir pabrėžė, kad dėl palaikymo visoms rengiamoms reformoms turi tartis su opozicija.

Premjeras teigė, kad šiuo metu su kitomis politinėmis jėgomis Seime reikia tartis atskirai „dėl kiekvienos esminės reformos, reikalingos valstybei“.

Pasak jo, nors ryte sutariama dėl principinių pozicijų, tačiau „Seime atsiranda įvairiausių priežasčių ir sprendimų, kurie būna siurprizai“.

„Ministras pirmininkas tokiu pareiškimu mane nustebino, ir frakciją nustebino, dėl to, kad daryti tokią išvadą ministrui pirmininkui visų pirma reikėtų pasiaiškinti, dėl kokių priežasčių jis tai kalba ir išvadas daro. Mūsų ministrai dirba Vyriausybėje, Seime nė vienas įstatymas, kurį pateikė Vyriausybė, neatmestas. Jei vyksta debatai ir socialdemokratai turi kitą požiūrį ir jie viešai išsako, ir daromos tokios kategoriškos išvados, aš manau, jos per anksti, tai nepriduoda solidumo ministrui pirmininkui. Aš pirmiausia siūlyčiau kalbėtis, aiškintis, susitikti, pirmiausia reikia išgirsti ir tada teikti pareiškimus“, – į tai reagavo A. Butkevičius.

Klausiamas, kaip vertina didesniųjų koalicijos partnerių konsultacijas su opozicija, socialdemokratų vadovas sakė dėl to nematantis nieko blogo.

„Čia nieko blogo nėra, kada mes 2012 metais suformavome Vyriausybę, balsuojant dėl biudžeto konservatorių partija mus palaikė, o Darbo partija balsavo „prieš“. Aš manau, kad nereikėtų taip jautriai reaguoti į svarbius klausimus Seime ir ieškoti kompromiso“, – tvirtino socialdemokratų vadovas.

S. Skvernelis kalbėdamas apie galimybę formalizuoti mažumos Vyriausybę su opoziciniais konservatoriais ar kitomis opozicinėmis frakcijomis sakė, kad tą daryti yra anksti.

„Labai daug kas priklauso (nuo to – BNS), kas taps nauju socialdemokratų pirmininku, kokia bus suformuota nauja partijos vadovybė ir kiek ji bus įgali ir galės daryti įtaką Seimo narių, dirbančių Seime, veiklai. Kol kas, aš manau, bent jau formalizuoti (mažumos Vyriausybės – BNS) bent jau nematau reikalo. Diskusijos su partneriais tęsiasi, šiandien mes taip pat susitiksime kalbėtis apie tam tikrus principinius dalykus“, – sakė S. Skvernelis.

Pastaruoju metu konfliktas tarp valdančiųjų paaštrėjo dėl svarstomos urėdijų pertvarkos, svarstant ją Seime projekto nepalaikė nė vienas socialdemokratas.

S. Skvernelis pirmadienį sakė, kad kol kas koalicijos sutartis yra galiojanti, tačiau jei su socialdemokratais nebus rasta sutarimo dėl esminių klausimų, gali būti svarstomas jungimasis ir su opozicinėmis frakcijomis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su Lietuvos socialdemokratų partija valdančiąją koaliciją sudarė pernai lapkritį.

Prieš tai derybos dėl koalicijos vyko ir su konservatoriais.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seime turi 56 atstovus, socialdemokratai – 19, konservatoriai – 31.