„Įvertinęs dabartinę situaciją nutariau laikinai sustabdyti savo narystę Liberalų sąjūdyje. Tikiuosi, kad trumpam, kad tyrimas ilgai netruks. Tikiuosi visų supratimo. Neabejoju, kad pasibaigus šiai istorijai tapsime dar stipresni ir vieningesni“, - socialiniame tinkle „Facebook“ parašė G.Steponavičius.

Jis teigė labai norintis, kad teisėsauga bylą ištirtų „kaip galima greičiau“, nes tuomet „bus sudėti visi taškai ant „i“, baigsis spėliojimai, gandai ir interpretacijos“.

„Man, kaip liberalui, labai apmaudu, kad visa ši istorija gali pakenkti partijai, kuri su tuo neturi nieko bendro. Esu vienas iš Liberalų sąjūdžio įkūrėjų, todėl man partija yra labai brangi“, - sakė politikas.

G.Steponavičius apklausoje pas prokurorus dalyvavo vieną kartą rugpjūčio mėnesį. Po jos jis tvirtino buvęs apklaustas liudytojo statusu.

Generalinio prokuroro pavaduotojas Žydrūnas Radiškauskas BNS šeštadienį patvirtino, kad G.Steponavičiaus statusas byloje - specialaus liudytojo.

Pagal Lietuvos įstatymus, specialiaisiais liudytojais apklausiami asmenys, kai yra duomenų apie jų padarytą nusikaltimą, bet jų nepakanka, kad būtų galima pareikšti įtarimus.

G.Steponavičius spalį buvo išrinktas į naujos kadencijos Seimą pagal Liberalų sąjūdžio sąrašą daugiamandatėje apygardoje, dėl parlamentaro mandato jis varžėsi ir vienmandatėje sostinės Verkių apygardoje, tačiau pralaimėjo antrajame rinkimų ture.

Pats S.Steponavičius sako supratęs, jog prokurorų buvo apklausiamas kaip liudytojas ir teigia neužfiksavęs, kad apklausos protokole pasirašė po kitu statusu.

Teisės ekspertai sako, kad supainioti ar nesuprasti, kokiu statusu esi apklausiamas - neįmanoma.

„Supainioti specialiojo liudytojo statusą su liudytojo statusu - neįmanoma“, - BNS šeštadienį sakė Vilniaus universiteto Teisės fakulteto lektorius, advokatas Audrius Juozapavičiuis

Pagal Baudžiamojo proceso kodekso procedūras apklausa specialiuoju liudytoju vykdoma prokurorui priėmus nutarimą ir tik asmeniui pasirašytinai sutikus būti apklausiamam šiuo statusu, prokuroro nutarime asmeniui išaiškinamos jo, kaip specialaus liudytojo, teisės, pareigos ir atsakomybė.

Teisėsauga šiuo metu vykdo ikiteisminį tyrimą, jame kyšininkavimu įtariami buvę Seimo nariai buvęs Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis ir vienas „darbiečių“ lyderių Vytautas Gapšys. Jie įtariami paėmę stambius kyšius iš „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio, kad veiktų koncerno naudai. „MG Baltic“ viceprezidentui pareikšti įtarimai papirkimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi.

Vykdydami šį tyrimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai birželį vienu metu atliko kratas buvusio Kauno mero Rimanto Mikaičio namuose Kaune ir G.Steponavičiaus paramos fondo vadovo Vytauto Toleikio namuose. Pats V.Toleikis tuomet apklaustas Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT).

G.Steponavičius tuomet sakė visiškai neabejojantis fondo veiklos skaidrumu, o teisėsaugos veiksmus vadino suprantamais, nes tarp fondo rėmėjų yra buvęs tyrime figūruojantis koncernas „MG Baltic“. Parlamentaras teigė, kad per visą fondo gyvavimo istoriją šio koncerno parama sudarė apie 10 proc. visos paramos ir sudarė 34 tūkst. eurų.

Šiame tyrime kaip specialieji liudytojai taip pat apklausti „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus bei koncerno valdybos narys Romanas Raulynaitis.