Planuota, kad tai įvyks ketvirtadienį, tačiau pasipiktinusi, kad jai teko per mažai komitetų pavaduotojų postų, opozicija paprašė pertraukos iki kito plenarinio posėdžio, jis vyks jau kitą savaitę.

Kol kas vadovo neturi tik Europos reikalų komitetas. Šiame komitete dirbsiantys parlamentarai į posėdį rinksis penktadienį ir tada balsuos dėl pirmininko ir pavaduotojų.

Valdančiąją daugumą sudarantiems „valstiečiams“ teko dešimt komitetų pirmininkų postų, o koalicijos partneriams socialdemokratams – trys. Jeigu G.Kirkilas bus išrinktas Europos reikalų komiteto vadovu, socialdemokratai vadovaus keturiems parlamentiniams komitetams. Opozicijos atstovas vadovaus vienam komitetui.

Audito komiteto pirmininke išrinkta konservatorė Ingrida Šimonytė, pavaduotoju – „valstiečių“ frakcijos narys Naglis Puteikis.
Socialdemokratą Algirdą Sysą pirmininku, o pavaduotoju „valstietį“ Tomą Tomiliną išsirinko Socialinių reikalų ir darbo komitetas.
Kitą socialdemokratą Julių Sabatauską pirmininko poste nori matyti Teisės ir teisėtvarkos komitete dirbsiantys parlamentarai, pavaduotojo postas tenka konservatoriui Stasiui Šedbarui.

Užsienio reikalų komiteto pirmininku išrinktas socialdemokratas Juozas Bernatonis, jo pavaduotoju dirbs „valstietis“ Egidijus Vareikis.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku tapo „valstietis“ Vytautas Bakas, pavaduotoja – konservatorė Rasa Juknevičienė.
Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku išrinktas „valstietis“ Kęstutis Mažeika, jo pavaduotoju – liberalas Simonas Gentvilas.

Biudžeto ir finansų komitetui vadovaus „valstietis“ Viktoras Rinkevičius, jo pavaduotojais komiteto nariai išrinko socialdemokratą Andrių Palionį bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovę Ritą Tamašunienę.

Ekonomikos komiteto pirmininku tapo „valstietis“ Virginijus Sinkevičius, pavaduotoju – konservatorius Dainius Kreivys.
Kaimo reikalų komitetas vadovu išsirinko „valstietį“ Andriejų Stančiką, pavaduotoju – konservatorių Kazį Starkevičių.
Kultūros komitetui vadovaus „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, jį pavaduos liberalas Arūnas Gelūnas.

Sveikatos reikalų komitetui vadove išrinkta „valstietė“ Agnė Širinskienė, pirmininko pavaduotoju – „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis.

„Valstietį“ Eugenijų Jovaišą vadovu išsirinko Švietimo ir mokslo komitetas, jo pavaduotoju tapo konservatorius Mantas Adomėnas.
Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininku tapo „valstietis“ Povilas Urbšys, pavaduotoju – konservatorius Algis Strelčiūnas.

Žmogaus teisių komitetui vadovaus „valstietis“ Valerijus Simulikas, jo pavaduotoja išrinkta liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Iš viso Seimo nariai yra pasiskirstę į 15 parlamentinių komitetų. Jokiam komitetui nepriklauso Seimo pirmininkas ir tas parlamentaras, kuris išrenkamas premjeru.

Opozicija reikalaus paaiškinimo, kodėl Biudžeto komiteto vicepirmininko postas teko lenkams

Seimo opozicija pasiskelbusios frakcijos nepatenkintos, kad parlamentinio Biudžeto ir finansų (BFK) komiteto vicepirmininko postas teko Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijai, kuri nėra pasiskelbusi nei opozicine frakcija, nei yra daugumoje.

Konservatoriai sako, kad tokiu elgesiu pažeistas ne tik Seimo statutas, bet ir nerašyta tradicija dėl opozicijos atstovų skyrimo į kai kuriuos postus.

Ketvirtadienį BFK pirmininku išrinktas trečią kadenciją Seime dirbsiantis „valstietis“ Viktoras Rinkevičius, o jo pavaduotojais tapo socialdemokratas Andrius Palionis bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos - Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos vadovė Rita Tamašunienė.
Už R.Tamašunienę balsavo 7 komiteto nariai iš 13. Prieš buvo trys – liberalai ir konservatoriai, o kandidatas į finansų ministrus Stasys Jakeliūnas susilaikė kilus įtarimui, ar skirstantis komitetų pavaduotojų kvotas buvo teisingai interpretuotas Seimo statutas.

Konservatorius Andrius Kubilius siūlė balsavimą dėl vieno BFK vicepirmininko atidėti, bet komitetas to nepadarė. A.Kubilius BNS teigė, kad kreipsis į Seimo valdybą dėl galimo Seimo statuto pažeidimo.

Statutas numato, kad BFK, kaip ir Audito komiteto, pirmininku arba jo pavaduotoju renkamas opozicinės frakcijos arba frakcijų koalicijos, turinčios daugiau kaip 1/2 Seimo mažumai priklausančių Seimo narių, atstovas. BFK pirmininkas turi du pavaduotojus.

„Kreipsimės į Seimo vadovybę, kad pažeistas statutas, kuris numato, kad vienas iš komiteto pavaduotojų turi būti grynosios opozicijos atstovas. Rita Tamašunienė yra iš frakcijos, kuri nėra pasiskelbusi opozicine. Kreipsimės į valdybą, Seniūnų sueigą išaiškinimo. Gal mes klystame? Dar nėra Etikos ir procedūrų komisijos ir niekas kitas negali pateikti tokio išaiškinimo“, – teigė A.Kubilius.

Jis taip pat patikino Statuto išaiškinimo prašysiantis Etikos ir procedūrų komisijos, kai ji susiformuos.

„Papildomai dar kreipsimės ir į komisiją, jeigu Seimo vadovybė neišspręs to klausimo“, – BNS teigė A.Kubilius.

Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė per plenarinį posėdį pareiškė, kad dėl BFK vicepirmininko posto perdavimo lenkų frakcijai balsavo ir Seniūnų sueiga, ir pats komitetas.

„Tokia buvo Seniūnų sueigos valia. Komitetas balsavo. Rezultatas yra koks yra“, – teigė R.Baškienė.

BFK taip pat dirbs „valstiečiai“ Juozas Varžgalys, Vida Ačienė, Valius Ąžuolas, „tvarkietis“ Kęstutis Bartkevičius, socialdemokratas Algirdas Butkevičius, liberalas Kęstutis Glaveckas, konservatorius Mykolas Majauskas, Mišriai Seimo narių grupei priklausanti Aušra Maldeikienė – iš viso 13 parlamentarų.