Tačiau vėliau šią nuomonę jis pakeitė – bendras darbas neįmanomas. Su tuo sutiko ir konservatorius Kęstutis Masiulis bei socialdemokratas Algirdas Sysas. „Negalime dalyvauti nacionalinės vienybės vyriausybėje, nes mums nepriimtinas darbas su konservatoriais“, – LRT RADIJUI tvirtino A. Sysas.

Neatmeta galimybės dirbti mažumos vyriausybėje

Nors iš pradžių buvo tvirtinama, kad penktadienį turėtų būti paskelbta, kas galimai sudarys valdančiąją koaliciją, ketvirtadienį R. Karbauskis to nepatvirtino. Anot politiko, iš pradžių buvo numatyta, kad penktadienį turėtų rinktis tiek socialdemokratų, tiek konservatorių prezidiumas, tačiau pastarieji susitikimą nukėlė į kitą savaitę.

A. Sysas tai įvardijo kaip politinius žaidimus, tačiau R. Karbauskis laikėsi kitos nuomonės: „To nevadinsime nei žaidimais, nei kažkaip kitaip. Suprantame, kad vyksta vidinės diskusijos, vidiniai ginčai, vidinės abejonės. Tai normalus politinis procesas.“

Jis akcentavo – po to, kai bus sudaryta Seimo vadovybė, bus likę dar du mėnesiai, skirti sudaryti vyriausybę, todėl problemų neturėtų kilti. „Tiesiog dabar reikia sulaukti vienų ir kitų sprendimų. Galimas variantas, kuris tikrai nėra atmestinas, – darbas mažumos vyriausybėje. Taip yra buvę ne vienoje šalyje, tai normali praktika. Mūsų frakcija tokia didelė, kad gali pretenduoti į tokį valdymą ir prisiimti visą atsakomybę, tartis su partneriais“, – sako R. Karbauskis.

Konservatorių konsultacijos dėl koalicijos netenkina, socialdemokratai trūkumų nemato

Pasak R. Karbauskio, nacionalinės vienybės koalicija būtų naudinga Lietuvai: „Noriu pasakyti, kad kviečiu ir socialdemokratų partiją, ir konservatorių partiją sudaryti nacionalinės vienybės koaliciją. Jei to nebuvo galima suprasti iš mūsų ankstesnių pareiškimų, tai darau dabar. Nacionalinės vienybės koalicija iš tikrųjų būtų naudingiausia Lietuvai. Ji priverstų mus visus ieškoti sprendimų, kurie ilgalaike prasme būtų naudingi visiems Lietuvos žmonėms. Tai mano pareiškimas.“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) nario Kęstučio Masiulio nuomone, tokie kvietimai turėtų būti dalijami ne radijo laidose. Be to, į susitikimus su partijomis turėtų ateiti partijų vadovai, o ne eiliniai jos nariai: „Jie turėtų aiškiai pasakyti, kad nori dirbti su TS-LKD. Bet tai tik formalus dalykas. Reikia sėsti ir pradėti derinti tas programines nuostatas, dėl kurių sutarėme.“

K. Masiulis pabrėžė – visos partijos pagrindines problemas įvardintų panašiai ar net taip pat, tačiau kiekviena partija gali siūlyti skirtingus tų problemų sprendimo būdus. „Neužtenka pakvietimo. Reikia pradėti šnekėtis apie tokius dalykus. Jei pozicijos pakankamai artimos, vyriausybė sudaroma“, – tikino K. Masiulis.

Savo ruožtu A. Sysas tvirtino, kad visi į Seimą išrinkti nariai yra lygūs, todėl derybos gali būti vykdomos įvairiai, o ne tik tarp partijų pirmininkų. „Turime gerbti rinkėjų sprendimą ir tuos kolegas, su kuriais reikės dirbti. Vien jūsų požiūris daug ką pasako. Viešai atsakėme – negalime dalyvauti nacionalinės vienybės vyriausybėje, nes mums nepriimtinas darbas su konservatoriais“, – teigė A. Sysas.

Reaguodamas į ginčą, kilusį tarp A. Syso ir K. Masiulio, R. Karbauskis vis dėlto pripažino – idėja sukurti plačią vyriausybę gali būti ir neįgyvendinta: „Labai apgailestauju, kad Lietuvos gyventojams tenka to klausytis, bet ir tikrųjų suprantu, kad mūsų didysis noras turėti susiklausymą, bendrą darbą yra neįmanomas.“