Jau kitų metų birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, tuo pačiu metu ir visame pasaulyje agresijai bei karui nepritariantys ir taikioje visuomenėje gyventi norintys žmonės sustos akimirkai, vienas kitą apkabins ir savo gimtąja kalba garsiai ištars žodį TAIKA.

„Mes kviečiame kurti taiką ne tik savyje, bet ir šalia mūsų – jeigu taika bus mūsų viduje, nebus kam kariauti“, – sako nekomercinio projekto „Taikos glėbys“ autorius ir iniciatyvinės grupės vadovas L. Žiulpa.

Mintis suvienyti viso pasaulio žmones ir viešai pademonstruoti, kad jiems rūpi kiekviena valstybė ir visi jose gyvenantys žmonės, kompozitoriui kilo po pastarųjų metų įvykių Ukrainoje, Sirijoje ir teroro aktų Prancūzijoje.

„Įvykiai – viena, bet reakcija į juos – kitas dalykas, – kalbėjo L. Žiulpa. – Esu muzikos prodiuseris, dainų autorius, glaudžiai bendrauju su jaunimu, ieškau talentų ir padedu jiems atsiskleisti, todėl diskutuodami su jaunais žmonėmis priėjome išvados, kad pasaulio politikams greičiausiai taip ir nepavyks susitarti dėl taikos, o visų mūsų gali laukti labai liūdni dalykai. Taip ir kilo idėja suburti visus žmones – mūsų tauta jau turi turi gražią tradiciją skirtingose šalyse Valstybės dieną sugiedoti nacionalinį himną. Mes labai gražiai atsiskyrėme nuo Sovietų Sąjungos – nors tai ir pareikalavo žmonių gyvybių, bet, manau, tai buvo taikiausia, net sakyčiau dainuojamoji revoliucija. Juk prie Aukščiausiosios Tarybos žmonės išėjo be ginklų, savo šalį gynę tik savo kūnais. Mes mokame susivienyti ir per krepšinio varžybas, todėl norisi įžiebti kibirkštį ir savo temperamentu bei idėjomis užkrėsti visą pasaulį.“

Pasak kompozitoriaus, idėją pasauliui pademonstruoti savo vienybę jau palaiko ne vienos savivaldybės vadovai, o dabar tai aktualiausia Telšiams ir Klaipėdai – Žemaitijos sostinė kitąmet paskelbta kultūros sostine, o uostamiesčiui šis titulas pereis dar kitais metais.

„Klaipėda į šią idėją žiūri labai rimtai ir 2017 m., tapusi kultūros sostine, planuoja nustebinti visą pasaulį ir sieks kaip reikiant išgarsėti“, – pažymėjo L. Žiulpa.

Pasak jo, vienybės idėją labai palaiko jaunimas – būtent jam šiandien labiausiai rūpi mūsų ateitis, jiems ne visvien, kokiame pasaulyje gyvens.

„Pasaulis keičiasi, vyksta labai rimti dalykai, todėl jaunimas nori užsitikrinti taikią ir saugią ateitį, jie savo ateityje nemato pasaulio tokio, koks šis yra dabar – jis turėtų būti taikus, visiems turėtų būtų gera gyventi, ir tai labai svarbu, nes būtent šie žmonės po 10 metų taps mūsų vedliais“, – pažymėjo kompozitorius, sukūręs dainas tokioms populiarioms grupėms kaip „Mango“, „Pikaso“, atlikėjai Aistei Pilvelytei ir kt.

Akcijos organizatoriai prie projekto pasiūlė prisijungti Lietuvos studentų ir moksleivių sąjungoms, idėjai pritarė ir visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ („Save the Children“), turinti atstovybes daugelyje pasaulio valstybių, bei pasaulio paveldo išsaugojimu besirūpinanti UNESCO.

„Mums dabar reikia įvairiais kanalais skelbti šią žinią“, – sako L. Žiulpa ir prisipažįsta, kad kol kas tik įkurtas puslapis „Taikos glėbys“ socialiniame tinkle „Facebook“, o jau po mėnesio turėtų pasirodyti ir interneto svetainė. Joje bus pateikiama ne tik informacija apie projektą ir idėjas, bet ir suteikta informacija visiems, norintiems prie jo prisidėti ar tiesiog gerą žinią skleisti kuo didesniam ratui.

„Žinoma, mes norime pajungti ir kuo daugiau Lietuvos išeivijos, štai buvęs Bogotos meras Antanas Mockus yra lietuvis, jis šią žinią galėtų skleisti Pietų Amerikoje, o Lietuvos krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas pritraukti kinus – juk jis Kinijos rinktinę atvedė į olimpiadą, jo žodis šioje šalyje turėtų būti vertinamas“, – idėjomis, kaip taikos akciją padaryti kuo labiau žinoma, dalijosi L. Žiulpa.

Jis įsitikinęs, kad vasario mėnesį iniciatyvinės grupės nariai jau galės paramos kreiptis į prezidentę Dalią Grybauskaitę.

„Esame maža tauta, norinti suvienyti visas valstybes, todėl mūsų prezidentė galėtų būti veidas pasauliui – juk D. Grybauskaitė yra aktyvi ir gerbiama politikė ne tik Lietuvoje, ji ir gerai žinoma Europje, – kalbėjo muzikos prodiuseris. – Ji galėtų mūsų idėją iškelti daug rimtesniame lygmenyje, mes labai džiaugsimės, jeigu prezidentė mus palaikys.“

„Maža tauta gali padaryti labai didelį ir gražų dalyką, o dabar kaip tik yra gražus šventinis metas, kviečiantis tai vidinei taikai, todėl norime pakviesti kiekvieną pasitikrinti savo vidų ir, jeigu jaučiate atgarsį, po švenčių galvoti ir ieškoti, kaip prisidėti prie to – kviečiami visi, nuo meno iki racionalaus mąstymo, nes tam, kad tai įvyktų, tam, jog maža tauta galėtų nustebinti pasaulį, labai reikia kūrybingų žmonių, ir tikiuosi, kad nuo sausio vidurio mes kalbėsime ne tai, kas bus, o kas jau vyksta“, – kalbėjo iniciatyvinės grupės vadovas.

Jis neslėpė, kad siekia, jog kuo daugiau žmonių pasauliui pasakytų, kad nori taikos ir tuo pačiu susimąstytų apie savo ateitį.

„Pasakyti garsiai, kad mes už taiką ir vienu metu susijungti – jau vien tai yra labai didelė jėga“, – idėja suvienyti pasaulį dega L. Žiulpa.

Jis sako, kad birželio 1 d. kiekvieno miesto centre susirinkę žmonės galėtų ne tik pasakyti, jog jie yra už taiką šiame pasaulyje, bet ir tuo pačiu surengti sau nedidelę šventę. O galbūt pavyks net ir taip, kad kiekvienoje šalyje projekto dalyviai sudainuos tą pačią dainą apie taiką, žinoma, nacionaline kalba.

„Labai svarbu, kad žodis taika būtų ištartas tą pačią sekundę visose šalyse, todėl reikės derinti laiką, jog visiems planetos gyventojams būtų patogu“, – kalbėjo kompozitorius.

Nors akcijos organizatorius ne kartą sulaukė klausimų, kokia nauda jam iš tokios idėjos įgyvendinimo, L. Žiulpa net nebando slėpti, kad yra savotiškas altruistas.

„Noriu pasakyti, kad nauda sau ateis tik tada, kai kitiems bus gerai – neįmanoma asmeninė gerovė, kai kiti aplinkui yra verkiantys ir ištaškyti, – sakė jis. – Labai noriu, kad man asmeniškai būtų gerai – nenoriu karų, bet kol šalia esančiam kitam nebus gerai, nebus gerai ir man. Tai – mano vidinis šauksmas, puikiai suprantu, kad man negali būti gerai, kai kitas šalia verks. Taip jau gal esu sutvertas.“

Akcijos „Taikos glėbys“ organizatorius planuoja, kad jau kitų meų birželio 1-ąją į gatves turėtų išeiti bent kelios dešimtys milijonų žmonių. O dar kitąmet – dar daugiau.

„Tai, kad tai bus pasaulinė akcija, abejojančių nėra – su dabartinių socialinių tinklų pagalba mes labai daug pasieksime, – įsitikinęs jis. – O ar tai galėtų būti nuolatinė akcija? Labai norėčiau, kad birželio 1 d. mes padarome akciją, pasaulyje nustoja karas ir daugiau nereikės organizuoti tokių akcijų.“