Tai numatantis nutarimo projektas buvo grąžintas iniciatoriams tobulinti.

Už nutarimo projektą, kurį Seimui pateikė Seimo narė Agnė Zuokienė, po pateikimo antradienį balsavo 28 Seimo nariai, prieš buvo 5, susilaikė 26 parlamentarai. Už tai, kad jis būtų atmestas, balsavo 27 Seimo nariai, už projekto grąžinimą iniciatoriams tobulinti pasisakė 32 politikai.

Remdama komisijos sudarymą Seimo narė Aurelija Stancikienė sakė, kad tai būtų pirmoji komisija, kuri galvotų apie vaiką, nes "iki šiol niekas apie vaiką negalvojo".

Seimo narys Petras Gražulis tvirtino, kad visuomenė laukia atsakymų. "Kodėl iki šios dienos nėra pradėta pedofilijos byla? Ar buvo pedofilija, nebuvo pedofilijos, buvo ar nebuvo mergaitė tvirkinta?, - svarstė P. Gražulis, paraginęs sudaryti Seimo komisiją.

Parlamentaras Rytas Kupčinskas mano, kad Seimas save pažemino visuomenės akyse, nes nenori ištirti svarbaus klausimo.

Tuo tarpu "tvarkietis" Egidijus Klumbys mano, kad komisijos sudarymo iniciatoriai politikuoja ir jau pradėjo vykdyti rinkimų kampaniją. Jo nuomone, tokiu būdu stengiamasi atitraukti visuomenės dėmesį nuo daug svarbesnių dalykų - atominės elektrinės, "Snoro" problemų, darbo santykių liberalizavimo.

"Koks čia nusikaltimas, jeigu dukra grąžinama mamai?" - svarstė Seimo narys Julius Veselka.

Nutarimo projekte pažymima, kad komisijos sudarymo iniciatoriai pritaria Prezidentės "iniciatyvai ištirti smurto naudojimo aplinkybes 2012 m. gegužės 19 d. ryte Garliavoje vykdant teismo nutarimą".

Į šią formuluotę dėmesį atkreipęs Seimo narys Petras Auštrevičius sakė, kad projekto rengėjai padarė klaidą, nes įvykiai vyko gegužės 17 d. "Man toks įspūdis, kad teikėjai neįsigilinę vykdo grynai viešą akciją, surašo netinkamą dokumentą, klaidina žmones ir visuomenę arba jie turi kitus įvykius galvoje", - teigė P. Auštrevičius.

Tuo tarpu vienas iš komisijos iniciatorių Gintaras Songaila tvirtino, kad korektūros klaidas galima ištaisyti.

"Būna klaidų ir šiuo atveju atsitiko klaida", - nedramatizavo Seimo narė A. Stancikienė.

Dėl nesėkmingo balsavimo G. Songaila kaltino ir posėdžiui pirmininkavusį Seimo vicepirmininką Algį Čapliką, kuris pasiūlė komisijos sudarymo klausimą svarstyti anksčiau negu buvo numatyta darbotvarkėje.

"Kitą kartą salėje bus daugiau žmonių ir manipuliacijos nepasiseks", - teigė G. Songaila.

Žurnalistams jis sakė, kad Seimui bus mėginama pateikti naują patobulintą nutarimo projektą dėl laikinosios tyrimo komisijos sudarymo.

Kaip primena ELTA, Seimo nutarimo projekte buvo siūloma įpareigoti komisiją išsiaiškinti, ar valstybės institucijos sankcionavo ir ar pareigūnai naudojo smurtą bei specialiąsias priemones prieš mergaitę ir jos šeimą, o jei naudojo, tai ar tokie veiksmai buvo teisėti.

Jeigu Seimas būtų pritaręs, komisija tirtų, ar valstybės institucijos ir pareigūnai teisėtai naudojo smurtą bei specialiąsias priemones prieš kitus piliečius; ar pareigūnai išniekino valstybės vėliavą ir kas už tai atsakingas; ar valstybės institucijos ir pareigūnai pažeidė konstitucinį teisėjo neliečiamybės principą; ar valstybės institucijos ir pareigūnai pažeidė konstitucinį privačios valdos ir gyvenamojo būsto bei asmens turto neliečiamybės principą.

Komisijai buvo siūloma ištirti, ar teisės aktai, reglamentuojantys teismų sprendimų dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo vykdymą, atitinka Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvenciją bei kitus pamatinius teisės aktus bei normas; ar valstybės institucijų ir pareigūnų veiksmai vykdant teismo nutarimą buvo proporcingi, ar nėra piktnaudžiavimo savo pareigomis požymių.

Tyrimo komisijai siūloma išsiaiškinti, kur šiuo metu yra mergaitė, kokie valstybės pareigūnai yra su ja, kokiomis sąlygomis ji laikoma, kas atsakingas už jos būklę, kas ir kokią psichologinę pagalbą jai teikia.

Nutarimo projekte buvo siūloma, kad iš 12 Seimo narių sudaryta komisija iki birželio 15 d. pateiktų Seimui išvadas ir pasiūlymus.