Tolerancijos žmogaus inauguracijos ir 2003-iųjų Tolerancijos žmogaus nominantų pagerbimo iškilmės šeštadienio popietę surengtos Vytauto Didžiojo universitete.

Titulą jau trečiąjį kartą skyrė "Sugiharos fondas - diplomatai už gyvybę".

A.Čekuolis šiam titului nominuotas už pilietinio susitaikymo ir pilietinės tolerancijos skelbimą, kokybiškos, analitinės žurnalistikos mokymą ir paieškas, pilietinės visuomenės gynimą ir jos vertybių propagavimą.

Žurnalistui įteiktas skulptoriaus Edmundo Frėjaus sukurtas atminimo medalis ir diplomas.

Į praėjusių metų Tolerancijos žmogus titulą taip pat pretendavo kunigas Vaclovas Aliulis, pranciškonai Arūnas Peškaitis ir Julius Sasnauskas, žurnalistas Rimvydas Valatka.

Kunigas V.Aliulis nominuotas Tolerancijos žmogaus titului už ilgametę ganytojišką veiklą, visuomeninį-organizacinį darbą bei publicistiką, lietuvių, lenkų, baltarusių dialogo skatinimą. Taip pat jis atliko tarpininkavimo misiją lenkų ir ukrainiečių katalikų susitaikymo paieškose, teigiama fondo pranešime spaudai.

Brolis A.Peškaitis nominuotas už publicisto darbą, atvirą savo nuomonės reiškimą per Lietuvos televiziją, pasisakymus, nukreiptus prieš ksenofobinius prietarus ir nepakantumą kitaminčiams.

Pranciškonų kunigas J.Sasnauskas įvertintas už tolerancijos dvasia persmelktą publicistinę veiklą radijuje ir spaudoje, atjautos ir pagalbos pavyzdį, organizacinį, pastoracinį darbą sostinės Bernardinų bažnyčioje.

Žurnalistą, politikos apžvalgininką R.Valatką fondo komisija nominavo už pasisakymą prieš antisemitizmo psichozę internete po Izraelio Kneseto pirmininko Reuveno Rivlino vizito bei aktyvią visuomenės ydų, netolerancijos, antidemokratinių tendencijų kritiką.

"Sugiharos fondas - diplomatai už gyvybę" įsikūrė 1999 metais Lietuvos ir Belgijos mokslo ir verslo žmonių iniciatyva. Fondo tikslas - įamžinti garsaus Japonijos diplomato Chiune Sugihara'os (Čijunės Sugiharos), atminimą. Diplomatas išgelbėjo tūkstančius mirties akivaizdoje atsidūrusius žydus, Antrojo pasaulinio karo metais išduodamas jiems tranzitines vizas.

Fondas siekia skleisti pilietinės visuomenės ir tolerancijos idėjas bei skatinti šalies piliečius nesitaikyti su ksenofobijos apraiškomis.

Tolerancijos žmogaus titulas skiriamas Lietuvos piliečiams, kurie savo veiksmais, viešu pavyzdžiu ar atviru žodžiu stojo prieš ksenofobijos, antisemitizmo, kitataučių, kitaminčių ar kitatikių persekiojimą, pasisakiusiems prieš radikalizmo apraiškas bei prietarus politiniame ir visuomeniniame Lietuvos gyvenime.

Tolerancijos žmogaus nominaciją skiria "Sugiharos fondo - diplomatai už gyvybę" valdyba, atsižvelgdama į visuomeninės nominacijos ekspertų komisijos siūlymus.

2001 metais Tolerancijos žmogaus titulą gavo Medininkų tragedijos liudininkas, reformatų kunigas Tomas Šernas už savo viešą pozicijos reiškimą spaudoje prieš Vytauto Šustausko antisemitinius pareiškimus.

2002 metais už pastangas gerinti lietuvių ir žydų santykius, litvakų kultūros paveldo tyrinėjimus, moralinio lietuvių - žydų dialogo paieškas ir skatinimus Tolerancijos žmogumi tituluota profesorė Irena Veisaitė.