Šiųmetinėje „Santaroje“ bus mėginama aptarti nepriklausomybės dvidešimtmečio rezultatus.

Kaip skelbiama organizatorių pranešime spaudai, šiemet „Santaroje“ apie tai, ar lietuviai tapo politine tauta, svarstys istorikas Antanas Kulakauskas. Filosofas Gintautas Mažeikis komentuos lietuviškos politinės sąmonės evoliuciją. Literatūrologas Saulius Žukas nagrinės Lietuvos politiką kaip cirką. Irena Veisaitė ir Agnė Narušytė apibendrins Atviros Lietuvos fondo veiklos patirtį.

Antroji Santaros diskusijų diena bus skirta vieno iš organizacijos kūrėjų sociologo Vytauto Kavolio idėjoms bei iliuzijoms, jo plėtoto kultūrinio liberalizmo likimams svarstyti. Paminėdami šiemet sukankantį V. Kavolio aštuoniasdešimtmetį, pranešimus skaitys filosofai Arūnas Sverdiolas ir Leonidas Donskis, kultūros istorikas Darius Kuolys.

Kas laukia Vakarų Europos ir Lietuvos po seniai pranašauto „saulėlydžio“, trečiąją konferencijos dieną mėgins atsakyti filosofai Algis Mickūnas ir Reinas Raudas, istorikas Egidijus Aleksandravičius ir rašytojas Tomas Venclova.

Vakarais dalyvių laukia itin įvairi kultūrinė programa: apie kūrybą kalbės dailininkas Mikalojus Vilutis, pianistas Rimantas Vingras, viešnia iš Rusijos Marina Tarkovskaja primins brolio režisieriaus Andrejaus Tarkovskio darbus.

Bus parodytas dokumentinis filmas apie šį genialų režisierių, o menininkas Henrikas Gulbinas pristatys dokumentinius pasakojimus apie Ugnę Karvelytę, Joną Pajaujį, skulptorius Antaną Mončį, Edmundą Frejų ir Leoną Striogą. Melomanai taip pat nebus nuvilti: skambės brolių Bazarų džiazo projektas „3 Fingers“ ir Domanto Razausko muzika.

Sekmadienio pavakarę suvažiavimą uždarys vienas Santaros-Šviesos steigėjų prezidentas Valdas Adamkus.