"Gerbiu tokį sprendimą ir tikiuosi, kad prezidentė jį priėmė remdamasi tvirtais argumentais", - vertindamas prezidentės sprendimą BNS sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

Daugiausia šios frakcijos balsais paskutinę pratęsto Seimo sesijos dieną parlamentarai patvirtino Teisės ir teisėtvarkos komiteto atlikto tyrimo dėl Kauno pedofilijos bylos eigos išvadas. Kartu Seimas paskelbė, jog generalinis prokuroras A.Valantinas nesugebėjo tinkamai organizuoti jo vadovaujamų institucijų darbo bei netinkamai vykdė teisės aktuose jam numatytas pareigas.

TS-LKD seniūno J.Razmos vertinimu, prezidentės sprendimas palikti A.Valantiną pareigose neprieštarauja Seimo priimtam nutarimui.

"Nematau, kad prezidentės sprendimas prieštarautų Seimo nutarimui, nes nutarime kalbama apie praeitį, o prezidentė, kaip supratau, kalba apie ateitį. Matyt, prezidentė gavo patikinimą, kad Generalinė prokuratūra yra pajėgi kokybiškai pagerinti savo darbą", - sakė J.Razma.

Tyrimą atlikusio TTK vadovas Stasys Šedbaras, anksčiau sakęs, jog sunkiai įsivaizduojantis galimybę A.Valantinui likti poste, jei Seimas nutarimu išsakytų neigiamą jo darbo vertinimą, trečiadienį tikino, kad Seimo nutarimas yra "privalomas vykdyti kiekvienam Lietuvos piliečiui", o prezidentę sako tą ir padarius.

"Manau, kad prezidentė įvertino, ką patvirtino Seimas nutarimu, ir priėmė sprendimą, kas ir priklauso jos kompetencijai", - kalbėjo S.Šedbaras.

Santūresnę retoriką renkasi ir aštriai generalinio prokuroro darbą kritikavę ir jo galvos reikalavę Seimo nariai.

"Esu šiek tiek nustebęs, gal prezidentė turi daugiau informacijos nei mes, Seimo nariai. Jei Generalinėje prokuratūroje iš tikrųjų bus teigiamų poslinkių, prezidentė bus buvusi teisi. Aš to labai linkėčiau, bet labiau esu linkęs tuo abejoti", - sakė TS-LKD frakcijos narys Saulius Stoma.

Tos pačios frakcijos narys Gintaras Songaila, teikęs siūlymą traukti A.Valantiną baudžiamojon atsakomybėn dėl aplaidumo bei pripažinti jį savo veiksmais sulaužius priesaiką, irgi teigė esantis nustebintas prezidentės pozicijos.

"Vienais atvejais prezidentė reaguoja griežtai, o kitais atvejais - nesuprantamai atlaidžiai. Nemanau, kad Seimo dauguma susitaikys su tokia padėtimi", - sakė G.Songaila.

Pasak jo, būtina inicijuoti teisės aktų pataisas, kurios konkrečiai nustatytų generalinio prokuroro asmeninę atsakomybę, nes šiuo metu, pasak G.Songailos, nėra net aišku, kas galėtų pradėti ikiteisminį tyrimą siekiant prokuratūros vadovo atžvilgiu pradėti ikiteisminį tyrimą.
"Neaišku, kas gali pradėti ikiteisminį tyrimą dėl generalinio prokuroro aplaidumo, visiškai neaiškios procedūros, todėl teisės aktais reikia nustatyti, ar apkaltos tvarka, ar kaip kitaip, bet tokia nešvari tvarka negali tęstis", - sakė G.Songaila.

Prezidentės D.Grybauskaitė generalinio prokuroro Algimanto Valantino veikla šiuo metu yra patenkinta, bet neatmetė galimybės, kad ateityje gali kilti klausimas dėl jo tinkamumo eiti pareigas. Tai trečiadienį po A.Valantino susitikimo su prezidente sakė šalies vadovės atstovas spaudai Linas Balsys.

"Šiuo metu, kadangi prezidentė ne kartą yra pabrėžusi, kad lauks rezultatų konkrečiose bylose iki sausio mėnesio galo (...) Prezidentė konstatuoja, kad šiuo metu patenkinta ta veikla kurią mato, bet neatmetama galimybė, kad toliau nebus imamasi kokių nors kitų raginimų, jei paaiškės, kad šie veiksmai, kurie yra pademonstruoti šiandien, nedavė rezultatų arba buvo neefektyvūs", - sakė L.Balsys.