Kaip BNS sakė kariuomenės vadovybės atstovė spaudai, apie vizitas nebuvo viešinamas Danijos kariškių prašymu. Pasak kariuomenės atstovų, to reikalavo Danijos kariškiai. Jų šalies spauda apie vizitą Irake irgi sužinojo tik jam įvykus.

Nuo birželio Pietų Irake Didžiosios Britanijos zonoje tarnauja 43 Lietuvos kariai iš LDK Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono bei 8 Lietuvos karo logistai. Jų užduotis - padėti palaikyti viešąją tvarką, patruliuoti, saugoti objektus, tarnyba kontrolės postuose.

J.Kronkaičio teigimu, pagrindinis jo kelionės tikslas buvo pamatyti, kaip sekasi jauniems kariams - būryje yra 17 šauktinių, savo noru išvykusių į taikos įvedimo misiją Irake. Pasak jo, didžiausią grėsmę lietuvių kariams Irake kelia sprogmenys, kurių šalyje daug. Tačiau, pasak dienraščio, kol kas niekas iš bataliono karių nenukentėjo. J.Kronkaitis "Respublikai" teigė tikėjęsis iš karių išgirsti skundų, tačiau neišgirdo. Jis tikino, kad lietuvių kariais labai patenkinti tiek britai, tiek danai.

Vilniuje pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje J.Kronkaitis sakė žurnalistams, kad rugpjūčio 7-9 dienomis trukusi kelionė prasidėjo šalia Irako esančiame Kuveite, iš kurio automobiliais Lietuvos ir Danijos kariuomenės vadovybė nuvyko į Irako pietryčius, kur įrengta logistikos bazė.

Į šiaurę nuo šios bazės yra įrengta bataliono stovykla, kurioje gyvena danai ir lietuviai.

Pasakodamas apie karių gyvenimo sąlygas, J.Kronkaitis sakė, kad pradžioje juos labai vargino karštis - dienomis saulėje oro temperatūra pakyla iki 60-65 laipsnių, naktimis "nukrenta" iki 30-35 laipsnių.

Pirmosiomis dienomis visi kariai turi išgerti net iki 12 litrų vandens, vėliau šis kiekis sumažėja, tačiau vis tiek kariai nepaleidžia iš rankų butelių su vandeniu, kuris yra atvežamas iš Kuveito ar atskraidinamas iš Danijos.

Šiuo metu jie gyvena palapinėse, tačiau netrukus persikels į metalinius namelius. Ir palapinėse, ir konteineriuose yra oro kondicionieriai, tačiau kartais jie genda.

Kalbėdamas apie Lietuvos karių saugumą, J.Kronkaitis užtikrino, jog stovykloje jie yra saugūs. Be spygliuotos tvoros, stovyklą juosia 4 metrų aukščio apsauginė tvora, kurios storis apačioje trys, viršuje - vienas metras. "Įsiveržti į bazę būtų labai sunku ir iš tiesų nėra pajėgų, kurios galėtų pulti bazę", - sakė J.Kronkaitis, pabrėžęs, kad kariams pavojus gresia patruliavimo metu.

Kartu J.Kronkaitis akcentavo, kad per du tarnybos mėnesius realus pavojus lietuviams kariams nebuvo kilęs, jie yra užmezgę gerus santykius su irakiečiais. Tačiau, pasak J.Kronkaičio, Irake labai daug banditizmo atvejų ir "nuo jų nesi apsaugotas".

Lietuvos kariams kariuomenės vadas nuvežė juodos lietuviškos duonos ir medaus.

Praėjusią savaitę į misiją Irake išlydėti 45 Alytaus Didžiosios kunigaikštienės Birutės bataliono kariai. Lietuvos taikdariai bus dislokuoti Lenkijos atsakomybės sektoriuje, pusę milijono gyventojų turinčioje Kerbeloje, kuri yra už šimto kilometrų į pietvakarius nuo Bagdado. Jų užduotis - padėti palaikyti viešąją tvarką, patruliuoti, saugoti objektus, tarnyba kontrolės postuose.

Keturi Lietuvos karo medikai daugiau nei du mėnesius dalyvavo tarptautinėje humanitarinėje misijoje Irake. Medikai iš Lietuvos didžiąją misijos dalį dirbo Pietų Irako Um Kasro miesto uoste prisišvartavusiame ispanų laive "Galicia". Jie rūpinosi civiliais vietos gyventojais, iš kitų Irako vietovių atvykusiais ligoniais, karo belaisviais.

Dar vykstant karo veiksmams kovo 25 d. Seimo sprendimu Lietuva prisidėjo prie JAV vadovaujamos koalicijos. Lietuvos Seimas yra priėmęs nutarimą, kad JAV vadovaujamoje tarptautinėje operacijoje Persijos įlankos regione savanoriškumo pagrindais dalyvaus iki 130 Lietuvos karių. Dabar užsienyje yra 270 Lietuvos taikdarių. Jie tarnauja šešiose misijose Irake, Afganistane, Kosove, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Makedonijoje. Vienas Lietuvos karininkas dirba ESBO stebėtoju Gruzijoje.