Tai antradienį Seime sakė nacionalinės saugumo būklės ir plėtros ataskaitą už 2002 metus pateikę krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius, vidaus reikalų ministras Virgilijus Bulovas ir užsienio reikalų ministras Antanas Valionis.

"Praėjusiais metais įvykdyti pagrindiniai pamatiniai kelių vyriausybių Lietuvos užsienio politikos prioritetai - pasiektas kvietimas į NATO, taip pat baigtos derybos su Europos Sąjunga", - posėdyje sakė užsienio reikalų ministras A.Valionis.

Jis pažymėjo, jog saugesne pasijutusi Lietuva ketina prisidėti prie saugumo ir stabilumo zonos plėtros į Rytus.

"Saugumo ir stabilumo didėjimas bei demokratijos plėtojimasis ten kartu didina ir Lietuvos saugumą", - sakė užsienio reikalų ministras, pridūręs, jog kalba apie Ukrainą, Rusiją, Baltarusiją, Moldovą, Šiaurės Kaukazo valstybės.

Krašto apsaugos ministras pažymėjo, jog Lietuva toliau tęsė karinių pajėgų reformas, siekdama sukurti "profesionaliai parengtą, modernią, mobilią, su NATO ginkluotomis pajėgomis galinčią veikti kariuomenę", praėjusiais metais pradėjo veikti nacionalinė krizių valdymo sistema.

"Nors 2002 metais pagerėjo nacionalinio saugumo būklė, tačiau vis dar lieka aktualių nacionalinio saugumo problemų", - pažymėjo L.Linkevičius.

Vidaus reikalų ministras V.Bulovas pripažino, jog "korupcijos lygis išliko pakankamai aukštas".

"2002 metais buvo išaiškinti 354 nusikaltimai valstybės tarnybai. Tai yra maždaug 50 proc. daugiau negu ankstesniais metais", - pažymėjo jis.

Daugiausia administracinės korupcijos apraiškų, pasak vidaus reikalų ministro, buvo muitų ir mokesčių, viešųjų pirkimų, sveikatos apsaugos, teisėsaugos ir teisingumo institucijų, savivaldos srityse.

Nors bendras nusikaltimų skaičius sumažėjo, tačiau padidėjo tyčinių sunkių ir apysunkių sužalojimų.

"Aš įžvelgiu didelį pavojų nacionaliniam saugumui rinkimų finansavime. Tuo reikėtų susirūpinti visiems Seimo nariams", - teigė opozicinės Liberalų ir centro sąjungos (LCS) narys Algirdas Gricius.