Būtent dėl to laiku ir pagal įstatymų reikalavimus nebuvo parengtas bei patvirtintas šių metų savivaldybės biudžetas, nesilaikyta įstatymų rengiant viešųjų pirkimų, priėmimo į valstybės tarnybą konkursus, praėjusiais metais liko nepanaudoti Kelių fondo skirti pinigai savivaldybės keliams tvarkyti, nors jie - apverktinos būklės.

Jei per posėdį, kuris vyko ketvirtadienio vakarą, taryba nebūtų patvirtinusi savivaldybės biudžeto, Kalvarijai jau grėsė "tiesioginis valdymas". Beje, biudžetą parengė daugiausia opozicinių partijų atstovai, nes realią valdžią taryboje turėję "darbiečiai" ir krikščionys demokratai to padaryti nesugebėjo.

"Žinau, kad man trūksta teisinių žinių, todėl tarybai ir siūliau įkurti patarėjo teisės klausimais etatą, tačiau ji nesutiko. Paramos iš savivaldybės administracijos skyrių taip pat nesulaukiau", - guodėsi buvęs meras.

Opozicijos pareikštą nepasitikėjimą aukštojo išsilavinimo neturinčiu, tik Alytaus politechnikumą baigusiu V.Plikaičiu palaikė 19 Kalvarijos savivaldybės tarybos narių. Tarp jų buvo ir savo partietį į šias pareigas prieš aštuonis mėnesius iškėlę "darbiečiai".

Netruko paaiškėti to priežastis: meru užsigeidė tapti praėjusį pavasarį šias pareigas vos porą mėnesių ėjęs ir oficialiai dėl sveikatos problemų, o neoficialiai - dėl kompetencijos stokos atsistatydinęs tik profesinę technikos mokyklą baigęs Darbo partijos narys Antanas Burinskas. Deja, jam nepavyko įveikti opozicijos pasiūlyto kandidato - buvusio Marijampolės apskrities viršininko, dabar - verslininko socialliberalo J.Ščeponio.

Su postais savivaldybėje netrukus gali tekti atsisveikinti dar dviem kompetencija nepasižymėjusiems "darbiečiams": vicemerui Tomui Minsevičiui ir savivaldybės administracijos direktorei Laimutei Misiukevičienei.