Tyrimai atlikti Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje. Žiedadulkių tyrimai parodė, kad pavasarinis medus suneštas iš gausiai Vilniuje žydėjusių kaštonų, rašoma pranešime.

Vilniaus medaus tyrimai – džiuginantys

„SBA iniciatyva „Susibičiuliaukime!“ ir akredituotos laboratorijos cheminių ir mikrobiologinių tyrimų rezultatai įrodė, kad Vilniaus miesto medus yra švarus ir kokybiškas. Tai reiškia, kad galime ir miestuose prisidėti prie pasaulyje nykstančių bičių išsaugojimo, o čia surinktas medus yra sveikas ir turtingas įvairių skonių,“ – sako bendrovės „SBA Urban“ komercijos direktorius Giedrius Muliuolis.

Anot jo, mitus apie užterštą miesto medų griaunantys tyrimų rezultatai turėtų dar labiau paskatinti įstaigas, organizacijas ir verslus jungtis prie SBA iniciatyvos „Susibičiuliaukime!“ ir užsiimti miesto bitininkyste.

„Laboratorija patvirtino, kad Vilniaus meduje sunkiųjų metalų nėra. Pavyzdžiui, švino, kadmio. Todėl tyrimai turėtų nuraminti skeptikus, manančius, kad miesto bitės renka užterštą nektarą. Kiti – kokybės tyrimo duomenys rodo, kad čia surinktas medus yra brandus ir natūralus, be pridėtinio cukraus,“- sako Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos instituto doc. dr. Algirdas Brukštus. Anot jo, nereikia aklai pasitikėti, kad kaimiškose vietovėse surinktas medus yra nepriekaištingas, nes žemės ūkyje šiuo metu naudojama daug augalų apsaugos priemonių, kurios kartais patenka ir į medų.

Medus iš kaštonų ir liepų

„Pavasarinis Vilniaus medus yra kaštoninis. Taip galime tvirtinti remdamiesi ant „Green Hall“ verslo centro surinkto medaus mikrobiologinių tyrimų rezultatais. Laboratorija nustatė, kad jame net 52 proc. kaštonų žiedadulkių. Dar trečdalis – iš erškėtinių augalų, tai yra nektaras suneštas iš vaismedžių, uogakrūmių, kitų sodo augalų, lauko gėlių. O vasarinis – greičiausiai bus liepų ir lipčiaus medus,“ – prognozuoja SBA bites prižiūrintis „Urbanbee.lt“ įkūrėjas, bitininkas Paulius Chockevičius.

Anot jo, šiame bityne Vilniuje nuo gegužės į vieną avilį bitės prinešė apie 30 kilogramų medaus. Medus sukamas ir kituose SBA grupės valdomuose verslo centruose bei įmonėse Kaune, Klaipėdoje, Šilutėje, Raseiniuose, Utenoje ir Visagine, kur prižiūrimos bitės. SBA grupės darbuotojai, drauge su bitininkais, iš viso rūpinasi 20 bičių šeimų.