„Per beveik dvejus projekto metus įrodėme, kad miesto bitininkystės skatinimo projektas mums nėra tik vienkartinė akcija. Mūsų pavyzdžiu pradėjo sekti kiti verslai, skatinome gyventojus paremti peticiją, raginančią saugoti bites ES. Atlikę išsamius tyrimus akredituotoje nacionalinėje laboratorijoje paneigėme ir dar vieną mitą bei įrodėme, kad miestuose suneštas medus yra švarus ir puikios kokybės. Tad skatiname ir kitas įmones bei organizacijas prisidėti prie pasaulyje nykstančių bičių saugojimo,“ – sako „SBA Urban“ valdybos pirmininkas Lionginas Šepetys.

„Tikimės taip padėti išsaugoti nykstančią bičių populiaciją ir paskatinti platesnę bendruomenę užsiimti miesto bitininkyste“, – sako „Moody‘s Lithuania“ vadovas Mariano Andrade Gonzalez.

Abu bičių avilius ant verslo centro stogo profesionalus bitininkas Paulius Chockevičius.

„Miesto bitininkystė išpopuliarėjo visuose Europos ir pasaulio didmiesčiuose, smagu, kad ši idėja, sustiprinta misijos apie pasaulyje nykstančių bičių išsaugojimą, prigyja ir Lietuvoje. Bitėms miestuose saugu, nes nenaudojami pesticidai, čia didelė žiedų įvairovė ir jos draugiškai sugyvena su žmonėmis. Ant stogo apgyvendintos taikios bitės, kurios nektarą rinks iš aplinkinių žaliųjų Vilniaus zonų: Žvėryno, Vingio parko, Šeškinės ozo, Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio, Bernardinų sodo ir net Kalnų parko,“ – sako P. Chockevičius.

Pernai šio projekto dalyviai surinko apie 500 kg. medaus.