Baklažanų daigai iš žemės ima lysti ne anksčiau kaip praėjus dešimčiai dienų nuo pasėjimo. Kad augalai sutvirtėtų ir paūgėtų, būtini dar pora mėnesių. Tiktai praėjus šiam laiko tarpui daigus galima perkelti į dirvą, kurioje jie toliau augs.

Kadangi, kaip minėta, baklažanai yra lepūs augalai, jų sėklas rekomenduojama sėti tik į derlingą, purią žemę, pro kurią nesunkiai prasiskverbia oras ir kurioje neužsilaiko vanduo. Pravartu atsižvelgti į Mėnulio fazes ir sėklas suberti sėjai palankiomis dienomis.

Šiaip jau baklažanus geriau sėti bet kurią priešpilnio Mėnulio dieną, o per jaunatį ir pilnatį nuo šio darbo vertėtų susilaikyti. Teigiama, kad jaunatis ir pilnatis turi neigiamą poveikį sėkloms tų kultūrų, kurių vaisiai bręsta ne žemėje.

Taigi, kurios konkrečiai dienos laikytinos palankiausiomis baklažanams sėti? Atsižvelgiant į Mėnulio kalendorių, tai bus laikotarpiai nuo kovo 7 iki 20 ir nuo balandžio 6 iki 18 dienos.

Nepamirškite ir to, kad baklažanai lengvai pakelia persodinimą, bet tik tada, jei daigai neperaugę. Kad persodinti augalai nežūtų, būtina kuo tiksliau apskaičiuoti persodinimo laiką.