Paklaustas, kodėl nusprendė dalyvauti šiame konkurse, Lukas sako, kad puikūs prizai nėra pagrindinė priežastis. Pasak vaikino, svarbiausias jo tikslas – netradiciniais augalais sudominti kuo daugiau žmonių.

„Gal ir naiviai nuskambės, bet dalyvauju ne vien dėl noro kažką laimėti. Mano manymu, reikia žiūrėti ne tik per vieną prizmę. Mano noras, kad kuo daugiau žmonių užsikrėstų arbūzų auginimo manija“, – sako jaunasis augintojas.

Arbūzus Lukas pasirinkto neatsitiktinai. Anot jo, norėjosi išbandyti kažką, kas sunkiai įsivaizduojama, kad galėtų augti mūsų kraštuose.

„Viskas prasidėjo prieš gerus 3-4 metus. Norėjosi išbandyti kažką naujo. Šilti kraštai, egzotika – tai mane ir patraukė. Dabar galiu pasakyti, kad arbūzus sekasi auginti neprasčiau nei kokiose pietinėse šalyse“, – sako vaikinas.

Luko Dailidės eksperimentas
Foto: Asmeninio albumo nuotr.

„Mano tikslas yra auginti arbūzus, jiems kuo mažiau padedant. T.y. jokių agro dangų, nieko, tik geras dirvožemis. Vieta arbūzams turi būti parinkta nuo vyraujančių vėjų: šiaurinio, vakarinio ar rytų. Jei tokios palankios augimvietės nėra, tada yra naudojama natūrali vėjo priedanga. Ji daroma ploto pakraščiuose, keliomis eilėmis pasėjus kukurūzus, saulėgrąžas, ar kitokias aukštas kultūras.

Pasodinus arbūzus ir palaukus kelias dienas pamulčiuoju žole. Tai labai geras „daiktas„ nes po žole vyksta veiksmas, rausiasi sliekai, mikroorganizmai. Tokių būdu augalas gauna deguonies ir tuo pačiu pasitręšia.

Laistymas arbūzams turi būti labai mažas, nes arbūzo daigas lengviau atlaiko sausrą nei užmirkusią žemę. Be to, mulčiuojant žole laistymas beveik nebūtinas“, – pasakoja jaunuolis.

Luko Dailidės eksperimentas
Foto: Asmeninio albumo nuotr.

Ir nors Lukui tik penkiolika metų, atrodo, kad apie arbūzų auginimą jis žino ne ką mažiau nei patyrę augintojai. Pasiteiravus, iš kur jis sėmėsi auginimo paslapčių, vaikinas sako, kad tiesiog daug laiko praleidžia domėdamasis žemės ūkiu.

„Tėtis ūkininkauja. Domiuosi įvairiomis sritimis: bitininkyste, sodininkyste ir arbūzais. Apie tai tai skaitau daug literatūros. Papildomai, kaip savo laiko praleidimą auginu 1 arą braškių. Mano vasara be braškių neįsivaizduojama“, – sako vaikinas.

„Bet koks vasarą nusipirktas vaisius neatgaivina taip, kaip kaime be jokių trąšų ir chemikalų užaugintas gaivus ir saldus arbūzas. Patikėkit manim“, – priduria Lukas.

Norėdami dalyvauti siųskite savo istoriją ir nuotraukas.

Prizai, kurie guli redakcijoje ir laukia eksperimento dalyvių.

Pagrindinis prizas, kuris bus įteiktas rugsėjo mėnesį įdomiausio eksperimento autoriui:
Tai benzininis variklis ir 300 eurų kuponas įrankiams, kurie prie jo tvirtinasi, įsigyti.

Be to, papildomai laimėtojas dar gaus:
Krepšį technikai
Kuro bakelį kuro 5L permatomas
Variklinę alyvą

Kiekvieną mėnesį apdovanosime įdomiausius to mėnesio eksperimentus.

Gegužė: Akumuliatorinė žoliapjovė STIHL FSA 45

Birželis: Akumuliatorinės krūmų ir žolės žirklės STIHL HSA 25

Liepa: Akumuliatorinės žirklės gyvatvorėms STIHL HSA 45 su integruotu akumuliatoriumi

Rugpjūtis: Akumuliatorinis pūtiklis STIHL BGA 45

Konkurso taisyklės:

1. Laukiame jūsų istorijų iki rugsėjo 1 d.. Kas mėnesį burtų keliu redakcija išrenka vieno eksperimento autorių, kuriam atiteks aukščiau nurodytas prizas.

2. Konkurso dalyviai sutinka būti filmuojami, fotografuojami DELFI specialiam reportažui.