Šiuo metu daug kam (taip pat ir man) kyla klausimų – kas atsitiko pomidorams. Pasirodo, tai pilkasis puvinys. Komentare įkeliu Ivan Russkikh straipsnį apie tai. Leidimą jį naudoti gavau, Delfi komentare rašo V. Juškevičienė:
„Šie metai augalams labai sudėtingi. Pavasaris buvo šaltas ir labai lietingas. Nuo šalčio apsisaugoti galima, o išvaikyti drėgmę, kai lauke lyja ir oras pritvinkęs drėgmės – sudėtinga. Vėliau prasidėjo karščiai... Tokios sąlygos labai tinkamos plisti grybinėms ligoms. Pomidorininkų grupėse pasipylė klausimai – kas mano pomidorams, ko trūksta.

Šiuo metu daugelio galvos skausmas – pilkasis (kekerinis) puvinys. Pomidorų lapai pradeda džiūti nuo galiuko ir aplink tą sausą vietą susiformuoja geltona aureolė. Žiedai tarsi nupūna, sudžiūsta ir ima byrėti. Ant jų matosi pelėsio pūkelis – konidijos. Vėliau liga gali pažeisti ir stiebus. Jie pajuoduoja, audiniai tampa negyvi. Pažeidžia liga ir užsimezgusius pomidorus. Jie ima pūti.

Visiems kyla natūralus klausimas – ką daryti? Žinoma, svarbiausiai geras vėdinimas. Augalus nupurkšti fungicidu (fungicidai – chemikalai naikinantys grybines ligas).

Mikrobiologas Ivan Russkikh siūlo natūralias kovos priemones su šia liga – žemę ir mulčą palieti su trichoderma, o augalus apipurkšti preparatais su šieno lazdele.

Belieka palinkėti mums visiems sėkmės kovojant su šia ir kitomis ligomis.“