Kaip trečiadienį pranešė Valstybinių miškų urėdija, 646 hektarų miške planuojama iškirsti 1,5 tūkst. kubinių metrų sausuolių ir pažeistų medžių.

Trijose miško zonose bus vykdomi plyni sanitariniai kirtimai, kiekvienoje iš jų iškertant po kelias dešimtis arų miško.

„Pažeisti medžiai, nuo kurių jau nukritę spygliai ir nusilupusi žievė, stovi šalia kelių bei vietos gyventojų pamėgtų pasivaikščiojimo takų ir kelia realų pavojų žmonių sveikatai bei gyvybei. Minėti medynai su daugybe sausuolių didina tikimybę kilti gaisrams šalia gyvenamųjų teritorijų, todėl minėtose vietose vasario-kovo mėnesiais planuojame vykdyti atrankinius sanitarinius kirtimus“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos Dubravos regioninio padalinio vadovas Mindaugas Petkevičius.

Pasak urėdijos, suplanuoti miško tvarkymo darbai aptarti ir su Kulautuvos bendruomene bei seniūnija – vietos gyventojai drauge su miškininkais apžiūrėjo planuojamus retinti miško plotus, pavojų miško lankytojams keliančius medžius bei kirtimui pažymėtus medžius.

Žadama, kad plynais kirtimais iškirstas miškas kitų metų pavasarį bus atsodintas, o tausojant mišką darbai bus atliekami pačia lengviausia technika, kuri mažiau pažeistų miško paklotę.