„Bendrovė nuo 2012 m. vidurio vykdo energijos išteklių biržos operatoriaus veiklą: organizuoja prekybą biokuru, mediena ir šilumos energija. Didžiausias mūsų pasiekimas – patikimai ir efektyviai Lietuvoje bei užsienyje veikianti biokuro birža. Šiuo metu veikiame penkiose šalyse – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, bei per partnerius – Danijoje“, – pranešime teigia energijos išteklių biržos „Baltpool“ generalinis direktorius Andrius Smaliukas.

Pasak jo, veikla penkiose šalyse yra tik pradedama, birža nuolat sulaukia bendradarbiavimo pasiūlymų iš užsienio šalių, o veiklos užsienyje tikslas – sukurti efektyvią Europos biokuro biržą.
Kaip teigiama pranešime, Lietuvoje „Baltpool“ veikla taip pat vis efektyvesnė: šiandien prekybos Lietuvoje įkainiai yra trečdaliu mažesni nei pradėjus veiklą.

„Baltpool“ istorijoje daugiausiai biokuru prekiauta pagal savaitės sandorius (0,8 mln. tne). Tuo tarpu mėnesio, ketvirčio bei pusmečio sandorių paklausa buvo panaši – jų sudaryta dėl atitinkamai 0,4, 0,4 ir 0,5 mln. tne biokuro.

Pirmojo šildymo sezono biokuro kaina buvo 203,70 Eur/tne. Per visą biržos gyvavimo laikotarpį ji mažėjo 26 proc., šio šildymo sezono kaina – 151,53 Eur/tne.

Per visą biržos veikimo laikotarpį pristatyta beveik 300 tūkst. sunkvežimių, arba 8,2 mln. tonų biokuro.
Šiuo metu „Baltpool“ biokuro biržoje yra užsiregistravę 385 dalyviai. Didžiausią dalį dalyvių iš užsienio prekybos platformoje sudaro latviai – 64 dalyviai.