Pastarąją savaitę tikrinant prekybos vietas Šiauliuose, VMVT inspektoriai, bendradarbiaudami su Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnais, nustatė, kad Vilniaus g. 8 esančioje prekybos vietoje rūkytais ir virtais mėsos gaminiais prekiavo asmuo, neturintis VMVT išduoto leidimo maisto tvarkymui, rašoma pranešime.

Tikrindami inspektoriai surado per 179 kg skirtingų gamintojų maisto produktų – nuo rūkytų bei virtų mėsos, duonos gaminių iki uogų, daržovių, namų gamybos konservuotų grybų, kurių nemaža dalis buvo neženklinti, todėl nebuvo galimybės nustatyti, kas, kur ir iš kokios žaliavos pagamino vartotojams siūlomus įsigyti produktus.

Prekiautojas neturėjo valymo ir dezinfekcinių priemonių, todėl negalėjo atlikti tinkamos prekybos vietos ir paviršių dezinfekcijos. Ant prekystalio kartu sudėtus laikė ir nefasuotus vištų kiaušinius, ir jau pagamintą produkciją – duonos ir pyrago gaminius, rūkytus mėsos produktus, tuo keldamas grėsmę vartotojų sveikatai. Jautrūs ir lengvai gendantys maisto produktai buvo dedami į rūdžių pažeistą šaldytuvą. Dėl to neišvengta produktų kryžminės taršos.

Prekiautojui surašytas sprendimas, kuriuo sustabdyta nelegaliai vykdoma veikla, o neatitinkančius reikalavimų produktus jis buvo įpareigotas sunaikinti.

„Apsiperkantiems iš pavienių prekiautojų viešose vietose visuomet patariame gerai apžiūrėti perkamus produktus – įsitikinti, kad nepasibaigęs jų tinkamumo vartoti terminas, ar nėra akivaizdžių higienos ir laikymo sąlygų pažeidimų, ar jie paženklinti, ar nepažeistos ir geros būklės pakuotės, nes nuo parduodamų neaiškios kokybės ypač gyvūninės kilmės maisto produktų, tokių kaip mėsos, žuvies, kiaušinių, pieno produktų, galima greitai sunegaluoti, todėl reikia rūpintis savo sveikata. Dažnai nepagalvojama, kad neaiškios kilmės ir nežinia kokiomis sąlygomis pagaminti maisto produktai gali sukelti įvairių sveikatos negalavimų, o perkant iš nelegalaus pardavėjo reikėtų žinoti, kad sutrikus sveikatai jau nebus galima pareikalauti jo atsakomybės“, – komentuoja Jurgita Radušienė, VMVT Šiaulių departamento patarėja.