Apie 400 hektarų ūkį turintis V. Nagreckis pasakoja, kad salotos yra itin daug rūpesčio reikalaujanti kultūra, o jo teritorijoje auga net 10 skirtingų šių daržovių rūšių, rašoma pranešime.

„Salotų sodinimas – sudėtingas procesas, prasidedantis kovo 20 dieną ir pasibaigiantis rugsėjo viduryje. Jei metai geri, sulaukiame 3 derlių, paskutinis gali pradžiuginti net gruodį. Norėdami išlaikyti auginamų daržovių kokybę, nuolat investuojame į naujas technologijas – didelį dėmesį skiriame salotų laistymui, nes siekdami apsaugoti produkciją nuo karščio, privalome užtikrinti reikiamą vandens kiekį. Taip pat mūsų turimas vakuuminis šaldytuvas padeda sparčiai atvėsinti šias daržoves, o tokiu būdu jos išlieka šviežios ilgesnį laiko tarpą“, – sako ūkininkas.

Anot 300 hektarų plotą valdančio V. Lataičio, svogūnus jis augina dar nuo praėjusio amžiaus pabaigos, o šios daržovės užima maždaug penktadalį viso ūkio. Likusi teritorijos dalis, taikant sėjomainos principą, yra užsėjama javais.

„Kasmet užauginame apie 2000 tonų svogūnų, tai yra apie 40 mln. vienetų. Mes naudojame modernią sėjamąją, kuri leidžia pasėti numatytą sėklų skaičių ploto vienete. Tai darome balandžio pradžioje, o visą vasarą kovojame su piktžolėmis, prižiūrime svogūnus, juos laistome. Rudenį daržoves iškasame, surenkame, nuvalome ir per visą žiemą laikome sandėlyje. Tinkamas sąlygas čia palaiko kompiuteriu valdoma klimato kontrolės sistema, o tokia aplinka užtikrina, kad svogūnai išlieka kokybiški iki kitos vasaros“, – teigia pašnekovas.

Foto: DELFI / Rinatas Chairulinas

Leidžia atsekti auginimo grandinę

V. Nagreckis akcentuoja, kad jo ūkis yra sertifikuotas pagal tarptautinį GLOBALG.A.P. (angl. Good Agricultural Practice – Geroji žemės ūkio praktika) standartą, kuris užtikrina tvaresnę ir saugesnę produkciją.

„Nuo pat ūkininkavimo pradžios žinojome, kad norėsime atitikti aukščiausios kokybės standartus ir įgyti GlobalG.A.P. sertifikatą, kurį gauti – itin sudėtinga. Pirmą kartą pasiruošimo procesas užtruko labai ilgai – turėjome įgyvendinti daugybę kokybės ir saugumo reikalavimų. Ir nors dabar jau pažįstame visas procedūras, stengtis reikia kasmet. Tai verčia judėti į priekį“, – sako prekybos tinklui „Lidl“ salotas tiekiantis ūkininkas.

Anot jo, šis standartas – ne tik tiesesnis kelias į platesnius vandenis eksportuojant prekes, bet ir kokybiškesnių daržovių garantas: „Laikydamiesi sertifikato reikalavimo, privalome skirti didžiulį dėmesį nepriekaištingai salotų tiekimo grandinei. Pavyzdžiui, jei pirkėjas įsigytų salotų pakuotę ir liktų ja nepatenkintas, mes galėtume atsekti, kur ji augo, kuo ji buvo tręšiama, kokia komanda ir kada daržovę nupjovė ar supakavo. Taip mes parodome, kad prisiimame atsakomybę už kiekvieną savo produktą ir galime nustatyti kiekvieną auginimo etapą, kuriame suklydome bei to nedaryti ateityje.“

Tiesus kelias į aukštesnę kokybę

V. Nagreckiui antrina ir V. Lataitis, kurio ūkis taip pat nuo 2019 m. yra sertifikuotas pagal GlobalG.A.P standartą: „Šį sertifikatą galima laikyti tam tikru įvertinimu, mūsų ūkį pastatančiu į tą pačią lentyną su kitais, pasaulinio lygio ūkiais. Tai yra įrodymas, kad mūsų daržovės yra auginamos atsakingai ir saugant gamtą, o darbo metu rūpinamės darbuotojų sveikata, sauga ir gerove.“