Visi laikytojai buvo įsigiję paukščių iš nepatvirtintų prekiautojų.

Paukščius, kaip teigia patys laikytojai, praėjusį savaitgalį įsigijo Maišiagaloje, Rudaminoje ir Lentvaryje. Pasak prekiautojų, paukščiai buvo įsigyti kaimyninėje Lenkijoje be veterinarinių sertifikatų, patvirtinančių jų sveikatos būklę. Atsivežus į savo ūkius naujai įsigytus paukščius, iš pradžių jokių sveikatos pakitimų nebuvo pastebėta, tačiau po keturių penkių dienų tiek naujai įsigyti, tiek ir anksčiau ūkiuose laikyti paukščiai pradėjo staiga gaišti, prieš gaišimą mėlynuodavo barzdelės bei skiauterės.

Laikytojai kreipėsi į VMVT Vilniaus departamentą, kurio veterinarijos gydytojai nedelsiant vyko į kiekvieną įtariamą dėl paukščių užkrečiamosios ligos laikymo vietą ir atrinko gaišusių paukščių mėginius paukščių gripo tyrimams.

VMVT primena, kad paukščiai turi būti įsigyjami tik iš patvirtintų auginimo vietų, kad būtų galima užkirsti kelią ligų plitimui.

Kaimyninėje Lenkijoje paukščių ūkiuose siaučia didelio patogeniškumo paukščių gripo H5N8 virusas, tad tikėtina, kad jei paukščiai nelegaliai įvežti iš užkrėstų ūkių, šis virusas bus išplatintas ir Lietuvos ūkiuose, kuriuose paukščiai laikomi savo reikmėms.

VMVT prašo visų paukščių laikytojų balandžio 17-18 dienomis įsigijusių vištų Maišiagalos, Rudaminos ir Lentvario vietovėse, nedelsiant kreiptis į VMVT nemokama telefono linija 8 800 40 403, nurodant paukščių laikymo vietos adresą ir savo telefoną, kad būtų galima atlikti paukščių klinikinę apžiūrą, o esant gaišusių paukščių - informuoti VMVT, kad būtų atrinkti jų laikomų paukščių mėginiai dėl galimo paukščių gripo.

Taip pat ir visi paukščių laikytojai, pastebėję, kad jų laikomi paukščiai nebelesa, darosi apatiški ar staiga gaišta, turėtų nedelsiant kreiptis į VMVT, kad būtų paimti mėginiai dėl paukščių gripo.

Bus aiškinamasi situacija dėl galimai nelegaliai įvežtų paukščių ir, jei įtarimai pasitvirtins, bus taikomos administracinės sankcijos.