Į naują Seimą išrinktas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Andrius Vyšniauskas paprašė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) įvertinti, ar jai neturėtų būti taikomas vienerių metų atšalimo laikotarpis.

„Šis buvusios ministerijos kanclerės, įtakingo Lietuvos socialdemokratų darbo partijos vieno lyderių Rito Vaigino dukros L. Zinkevičienės paskyrimas Valstybinio žemės fondo direktore kelia daug abejonių. Mano nuomone, jai turėtų būti taikomas vienerių metų atšalimo laikotarpis“, – pranešime teigė A. Vyšniauskas.

L. Zinkevičienė fondui vadovauti pradėjo spalį, ji paskirta penkerių metų kadencijai. Ministerijoje ji dirbo maždaug metus, nuo praėjusių metų rugsėjo, tačiau nuo gruodžio iki kovo buvo vaiko priežiūros atostogose.

Žemės ūkio ministro atstovas Rosvaldas Gorbačiovas BNS sakė, jog konkurse dalyvavo keturi pretendentai, o L. Zinkevičienė surinko daugiausiai balų ir jį laimėjo.

„Negalime uždrausti žmonėms dalyvauti konkurse, net ir dirbantiems ministerijose. Ji sudalyvavo, komisijos vertinimu, buvo geriausiai ir dirba. Jeigu bus VTEK išvada, sprendimas ar vertinimas, tada ir žiūrėsime, bet mūsų manymu, joks įstatymas nebuvo pažeistas“, – sakė R. Gorbačiovas.

L. Zinkevičienę paskyrė tuo metu atostogavusį žemės ūkio ministrą laikinai pavadavęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Apie tai, kad kanclerė pradėjo eiti naujas pareigas, ministerija neskelbė.

„Neskelbėme, nemanėme, kad tai tiek svarbi informacija, kad reikėtų tą daryti“, – teigė R. Gorbačiovas.

A. Vyšniauskas ketvirtadienį į VTEK taip pat kreipėsi dėl žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto galimo skyrimo Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro vadovu.