Vienas jų – išskirtinis ūkininkės Audronės Ispyrian produktas „Aviečių sėklų aliejus“ buvo įvertintas aukso medaliu. Jo kūrime dalyvavo Kauno technologijos universiteto (KTU) Cheminės technologijos fakulteto (CTF) mokslo grupė, vadovaujama profesoriaus Rimanto Venskutonio, rašoma pranešime.

KTU CTF mokslo grupė „Funkcinės maisto medžiagos“ – nemaža, tačiau prie šio produkto kūrimo prisidėjo doktorantė Laura Tamkutė, docentas Audrius Pukalskas, jaunesnioji mokslo darbuotoja Rita Kazernavičiūtė.

Kelmės rajono ūkininkės A. Ispyrian gaminamas ir komercializuotas aviečių sėklų aliejus išsiskiria keliais aspektais – auginimo sistema, aukštos pridėtinės vertės tvaria mokslu paremta inovacija bei produkto sudėtimi ir nauda sveikatai. Aliejaus kūrime nenaudojamos jokios kenksmingos cheminės medžiagos.

„Produktas ekologiškas, natūralus, pagamintas iš aviečių produktų (tyrių) gamybos atliekų, jo sudėtyje daug sveikatai naudingų medžiagų – polinesočių riebalų rūgščių, tokoferolių (vitamino E), fitosterolių, karotinoidų“, – apie aukso medaliu įvertinto produkto naudą pasakoja profesorius R. Venskutonis.

Mokslininkai pastebi, kad aliejuje esančių omega-6 (linolo) ir omega-3 riebalų rūgščių santykis yra labai palankus mitybai. Šioms rūgštims ES yra patvirtinti sveikumo teiginiai. Aliejuje taip pat yra daug tokoferolių – vitamino E aktyvumu pasižyminčių junginių. Šiam vitaminui patvirtintas teiginys apie sveikumą – vitaminas E padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos.

Produkto perdirbimo technologija išskirtinė tuo, kad aliejus išgaunamas iš išdžiovintų ir sumaltų uogų sėklyčių inovatyvia technologija. Aviečių išspaudų sėklų aliejus yra išskiriamas ekologišku metodu ekstrahuojant sumaltas išspaudas virškiriziniu maistiniu anglies dvideginiu. Po ekstrakcijos jame nelieka jokių tirpiklio likučių.

Tyrimus atlikę mokslininkai padarė išvadas, kad tai pats geriausias būdas išgauti labai aukštos kokybės aliejui – nėra naudojami jokie tirpikliai, jis ypač palankus aplinkai, o aliejaus savybės yra ženkliai geresnės nuo kitais būdais išgautų aliejų.