Kainos labiau prieinamos pirkėjams

Viena Kalvarijų turgaus prekeivė tikina, kad šiuo metu yra trešnių sezonas, nes žmonės braškių jau prisivalgė. Pastarųjų uogų kainos už kilogramą svyruoja apie 4-6 eurus. Anot vienos turguje sutiktos prekeivės, kainos dabar yra labiau prieinamos pirkėjams.

„Nuo kosmoso nusileido iki pat žemės, nes pradžioje braškės buvo 12 eurų už kilogramą, trešnės buvo 25 eurai už kilogramą, o dabar jų galima nusipirkti po 2-3 eurus už kilogramą“, – pasakoja uogų pardavėja.

Uogos
Foto: Shutterstock

Dalis nepatenkinti kainomis

Tiesa, pirkėjų nuomonė skiriasi nuo pardavėjų. Dalis tokiomis kainomis nėra patenkinti. Viena sutikta pirkėja tikina, kad miške uogų tikrai yra, tačiau jų kainos turguje vis tiek yra didelės.

„Per brangu, galėtų būti truputį pigesnės, tikrai yra brangu. Dabar gi tos braškės baigėsi“, – piktinasi moteris, nusprendusi apsipirkti turguje.

Tikina, kad uogos kainuoja kaip ir pernai

Yra ir tokių pirkėjų, kurie kainomis skųstis nelinkę: „Buvau nustebinta šiandien, kad šilauogių kilogramas kainuoja tik 8 eurus, tai tikrai nėra brangu. Braškės taip pat savo ūkio 3,50 euro už kilogramą. Kainos tikrai yra normalios“.

„Buvau pastebėjusi pigiausias braškes už 2,50 euro. Dabar pirkau jas už 3 eurus, nes nemačiau pigesnių ir neturėjau laiko ieškoti, man regis, kainos panašios kiekvienais metais, nebūna taip, kad būtų kažkas super pigiau ar super brangiau“ – pasakoja dar viena turguje kalbinta pirkėja.

Uogos
Foto: Shutterstock

Šalyje užauginama vis daugiau populiariausių uogų

Ūkininko Gedimino Cijūnaičio teigimu, kainos kiekvienais metais yra panašios, nes vyrauja tam tikros tendencijos. Ilgametis uogų augintojas sako, kad šalyje užauginama vis daugiau populiariausių uogų.

„Kainos yra rinkos kainos. Nieko negalime nustebinti, paprastai geriausios kainos būna pačių ankstyviausių ir vėlyviausių uogų. Kai būna jų pikas, tai tos kainos krenta. Pagrindinės uogos yra braškės, avietės ir šilauogės, jos šiai dienai rinkoje yra perkamiausios. Tų uogų Lietuvoje pradeda užauginti pakankamai ir po truputį išstumiame įvežamą produkciją“, – situaciją aiškina jis.

Oro sąlygos įtakos kainoms nedaro

Šilauogių kilogramas šiuo metu kainuoja apie 8 eurus, o braškių apie 3 eurus. Už mažą indėlį aviečių prašoma 2 eurų. Ūkininkas pasakoja, kad šiais metais oro sąlygos įtakos kainoms nedaro, tačiau uogų rinkėjai oru vis tiek nėra patenkinti.

„Iš tikrųjų galėtų būti geriau. Buvo orų pasikeitimas, tai uogytės labai greitai pamėlynavo ir paraudonavo, bet jos nėra saldžios“, – nusivylusi kalba prekiautoja.

Kol kas mažiausia pasiūla yra aviečių, agrastų bei serbentų. Šių uogų prekybos pikas turėtų prasidėti liepos pabaigoje.