Prekybos miestelio „Urmas“ teritorijoje vykstantis turgus vyksta tik naktį ir čia galima tik didmeninė prekyba. Tai reiškia, kad mažiausias vienetas, kurį čia galima įsigyti – maišas, dėžė arba nemažas ryšulys (pavyzdžiui, svogūnų laiškų, krapų).

Naktiniame ūkininkų turguje jau gausu lietuviškų gėrybių
Foto: Organizacijos nuotr.

„Nepaisant to, čia neretai užsuka ne tik prekybininkai, bet ir žmonės, perkantys sau. Dažniausiai tie, kuriems reikalingi didesni kiekiai: didelės šeimynos, susikooperavę kaimynai, draugai, giminės ar tiesiog mėgstantys pirkti pigiau ir nuolat turėti atsargų“, – sakė prekybos miestelio „Urmas“ marketingo vadovė Dovilė Lengvenienė.

Ūkininkai į Naktinį turgų atvyksta daugiausia iš netoli Kauno esančių vietovių – Jonavos, Prienų rajonų, Kačerginės ir kitų. Bet yra ir iš gerokai toliau atvažiavusių. Pavyzdžiui, šviežias lietuviškas bulves vienas ūkininkas nuolat veža net iš Rusnės.

Naktiniame ūkininkų turguje jau gausu lietuviškų gėrybių
Foto: Organizacijos nuotr.

„Prekyba čia einasi neblogai, todėl ir atvykstu nuolat. Pas mus Rusnėje žemės gal kiek drėgnesnės nei kitur, tai gal šiek tiek palankesnės sąlygos sulaukti derliaus šiek tiek anksčiau“, - pasakojo bulvių augintojas.

Be šviežių bulvių, čia jau yra ir šviežių šių metų lietuviškų kopūstų, žirnių.

Dar čia gausu agurkų, taip pat, galima įsigyti ir žalumynų, žiedinių kopūstų, braškių, tačiau šios, pasak ūkininkų, jau eina į pabaigą.

Naktiniame turguje prekiaujanti pora iš Varėnos siūlė miško gėrybių – mėlynių ir voveraičių.
„Esame susikooperavusios net 8 šeimos, todėl mums miškuose pririnkti didelių kiekių prekybai nesudėtinga. Tik žinok vietas, eik ir dirbk“, – pasakojo varėniškiai.

Naktiniame ūkininkų turguje jau gausu lietuviškų gėrybių
Foto: Organizacijos nuotr.

Naktiniame turguje taip pat galima įsigyti iš užsienio atvežtų vaisių, uogų ir daržovių. Daugiausia tų, kurios Lietuvoje dar neauga arba užauginama dar labai nedaug. Dabar iš užsienio atvežtų gėrybių aikštelėje dominuoja trešnės, vyšnios, avietės, šilauogės, pomidorai, slyvos.

Naktinis turgus prekybos miestelyje „Urmas“ vyksta kasdien, išskyrus sekmadienį, nuo 4 iki 8 val. ryto.