Jį atidarant, buvo perkirpta simbolinė juosta, o sėkmei pritraukti išbarstyta grūdų. Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, šio rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Genutė Staliūnienė bei turgelio koordinatorė Daiva Šinkevičienė pasveikino ūkininkų bendruomenę, pakvietė lankytojus įsigyti kaimiškos kokybiškos ir ekologiškos produkcijos.

„Šiandien džiugi diena, nes mūsų idėja įkurti Kauno rajono ūkininkų turgelį virto realybe. Mūsų krašte dirba puikūs žemdirbiai, kurie pirkėjams pasiūlys tik pačią sveikiausią ir kokybiškiausią kaimišką produkciją. Smagu, kad turgelyje taip pat prekiaus ūkininkai, atvykę ir iš kitų Lietuvos regionų. Esame žemdirbių kraštas, todėl žemės ūkis buvo ir bus mūsų prioritetinė sritis. Linkiu sėkmės ūkininkams“, – sveikino meras V. Makūnas, kiekvienam turgelyje prekiaujančiam ūkininkui padovanojęs po prijuostę, papuoštą Kauno rajono savivaldybės ženklu.

Tiek prekiaujančius, tiek perkančius turgelio įkurtuvių proga linksmino Babtų kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Šventupis“ bei Ežerėlio kultūros centro moterų liaudiškų šokių grupė „Vijoklė“.
Naujas ūkininkų turgelis Kaune, Savanorių prospekte, šalia Kauno rajono savivaldybės, veiks savaitgalio dienomis – šeštadieniais ir sekmadieniais. Jame bus prekiaujama tik Lietuvoje užauginta ir pagaminta kaimiška produkcija. Kiekvienas čia galės rasti pieno, duonos, mėsos ir žuvies produktų, įvairių sūrių, daržovių, vaisių, uogų, medaus, padažų ir pan.

Savo užaugintą produkciją pardavinėja iki 30 ūkininkų – pienininkai Algis Kanapka ir Vladas Kurutis, avienos pardavėjas Vytautas Dzinguliavičius, daržovių augintojai iš Domeikavoje įsikūrusio „Makūnų ūkio“ bei iš UAB „Žali žali“. Taip pat – bitininkai iš Ringaudų, sūrininkai iš įmonių „Pažėrų sūrinė“, „Karališki sūriai“, saldumynų kepėjai iš „Rasos šakočiai“, „Jolitos šimtalapiai“, „Ramunės kepiniai“, mėsos produktų gamintojai iš „Senieji Teresės mėsos gaminiai“, UAB „Miglūnas“, „Dzūkų gaminiai“ ir braškių, šilauogių augintojai, sveiko maisto gamintojai.

Kauno rajono savivaldybė pasistengė, kad ūkininkams naujame Kauno turgelyje netektų mokėti rinkliavos už prekybos vietą.