„Iš tikrųjų kažkokių drastiškų,(...) konfliktinių situacijų nebuvo. Draudimas tikrai nėra perdėtas, praktiškai jis lengvai įgyvendinamas. (...) Didžioji dalis laikytojų tikrai laikosi šito dalyko ir bendraujame su kolegomis iš aplinkinių rajonų. Tikrai dirbama su savivaldybėmis, seniūnijomis. Su kažkokiomis problemomis, kad reikėtų bausti, priemones kažkokias taikyti, tikrai nebuvo. Nebent pavieniai atvejai“, – Eltai sakė P. Bušauskas.

Jo teigimu, VMVT tikslas nėra bausti prasižengusius paukščių laikytojus, tačiau, kaip teigia P. Bušauskas, piktybiškai nesilaikant paskelbtų reikalavimų, gali grėsti 50-100 eurų siekiančios baudos.

„Baudos yra nustatytos kaip ir už kiekvieną nesilaikymą. (...) Pirmu atveju mūsų tikslas nėra bausti, o pasikalbėti su laikytoju ir suteikti informaciją jam, paprašyti. (...) Blogiausiu atveju taikomas pirmą kartą įspėjimas, o po to, jei piktybiškai nevykdo šitų reikalavimų, gali būti ir finansinė nuobauda, kuri gali svyruoti 50-100 eurų, priklausomai nuo situacijos“, – teigė P. Bušauskas.

Pasak VMVT Skubios veiklos skyriaus patarėjo, šiuo metu dėl paukščių gripo prevencijos vykdomas intensyvus bendradarbiavimas su seniūnijomis bei savivaldybėmis.

„Kiekvieną nekomercinį ūkį aplankyti nėra realu (...). Kažkokio kontrolės plano tikrai nėra, bet didelis darbas vyksta su seniūnijomis, savivaldybėmis, rengiami bendri susirinkimai tiek su gyventojais, paukščių laikytojais, tiek su seniūnijų darbuotojais, kad paskleistų tą informaciją“, – sakė jis.

Visgi, kaip teigia P. Bušauskas, dideliuose komerciniuose ūkiuose vykdomos patikros dėl saugos priemonių įgyvendinimo.

„Taip pat vyksta didelių komercinių ūkių patikros, atkreipiant dėmesį dėl saugos priemonių įgyvendinimo ir kaip tie ūkiai yra pasiruošę, kaip jie saugosi. Tad dėl didžiųjų ūkių, iš tikrųjų, (jie. – ELTA) yra tikrinami, o dėl smulkiųjų – tai daugiau per viešinimą“, – tikino VMVT atstovas.

Kaip Eltai teigė P. Bušauskas, su kaimynine Lenkija, kurioje nustatytas 21 paukščių gripo protrūkis, bendraujama nuolat.

VMVT, atsižvelgdama į Europos Sąjungos (ES) valstybių teritorijose plintantį patogenišką paukščių gripą (Lenkijoje užregistruotas 21, Vengrijoje ir Slovakijoje – po 4, Rumunijoje – 2, Čekijoje ir Vokietijoje – po 1 protrūkį) ir padidėjusią riziką virusui patekti į Lietuvos teritoriją, nuo vasario 4 dienos šalies paukščių laikytojams nurodė naminius paukščius laikyti aptvertuose kiemuose, aptvaruose arba uždarytus patalpose.