„Didelėje dalyje teritorijos užterštumas sumažėjo. Išlieka problema dėl likusios teritorijos ir kur dioksino kiekiai yra padidėję ir išlikę dideli. Kitą savaitę Alytaus rajono savivaldybė kvies Ekstremalių situacijų komisijos posėdį. Ministerija ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba siūlysime, ką daryti su tais gyvuliais, kurie turi dioksinais užterštą kiekį ir pieno, ir, galimai, mėsos“, – Vyriausybės valandoje Seime sakė A. Palionis.

Anot žemės ūkio ministro, ūkininkų nuostoliai bus kompensuoti.

„Kadangi veterinarijos specialistai sako, kad dioksinai išsisklaidyti gyvuliuose gali per 4, 5 metus... Vienas tyrimas kainuoja daugiau nei 600 eurų, švarus gyvulys kainuoja nuo 700 iki 1,5 tūkst. eurų ir esmė yra ta, kad jie yra melžiami, pienas utilizuojamas. Ir ūkininkui, ir valstybei tai kainuoja, tai linkstama link to sprendimo, kad gyvuliai būtų utilizuojami. Ūkininkams iki gegužės vidurio bus kompensuojamos pajamos už priduotą pieną“, – teigė ministras.

ELTA primena, kad trečiadienį Vyriausybė priėmė sprendimą skirti nuo gaisro Alytuje nukentėjusių žemdirbių nuostoliams kompensuoti 35,2 tūkst. eurų, pranešė Žemės ūkio ministerija.

Paramą iš Vyriausybės rezervo gaus 92 nuostolių patyrę ir iki gruodžio 1 dienos prašymus pateikę ūkininkai. Iš viso Alytaus rajono savivaldybei nuostoliams kompensuoti yra skirta 58,3 tūkst. eurų.

Kaip skelbiama pranešime, be kompensacijų ūkininkams, Vyriausybė skyrė 23,2 tūkst. eurų Alytaus rajono savivaldybės administracijai bei savivaldybės įstaigoms: iš jų Visuomenės sveikatos biurui – 2686 eurus, Priešgaisrinės apsaugos tarnybai – daugiau nei 3,2 tūkst. eurų, Alytaus rajono savivaldybės administracijai (pieno išvežimui utilizuoti, gatvių plovimui, šlavimui, laistymui ir kt.) – 17,2 tūkst. eurų.

Nukentėję žemdirbiai, kurie dar nepasinaudojo šia galimybe, turėtų kreiptis į Alytaus rajono savivaldybę ir pateikti prašymus kompensuoti žalą bei žalą įrodančius dokumentus.