Kėdainių rajone įsikūrusi UAB „Dotnuvos eksperimentinis ūkis“ specializuojasi gyvulininkystės ir augalininkystės srityse, jos veikla paremta inovacijų ir mokslinių metodų diegimu žemės ūkyje.

Tai trečiasis aukcionas, kuriame parduodama valstybei priklausanti įmonė. Pradinė akcijų pardavimų kaina sudaro 1,95 mln. eurų. Pirkėjai savo pasiūlymus gali pateikti lapkričio 4-11 d. Turto bankui. Aukcionas vyks lapkričio 15 d. 10 val. Laimėtoju bus pripažintas tas aukciono dalyvis, kuris pasiūlys didžiausią kainą už akcijas. Gautos lėšos yra pervedamos į šalies biudžetą., rašoma pranešime.

„Dalį bendrovės turto sudaro gyvuliai, taip pat žemės sektoriaus įmonės reikalauja nuolatinių investicijų, todėl stengiamės kuo greičiau įmonei surasti investuotojus – skelbiamas jau trečias aukcionas per šį pusmetį. Lyginant su ankstesniu aukcionu, beveik 10 proc. sumažinta kaina, tikimės, kad į tai dėmesį atkreips potencialūs pirkėjai“, – sako Girda Valiulytė, Privatizavimo skyriaus vadovė.
Pirmasis UAB „Dotnuvos eksperimentinis ūkis“ aukcionas turėjo įvykti šių metų rugpjūtį. Tuomet įmonės akcijos buvo parduodamos už pradinę 2,397 mln. eurų sumą, tačiau nei per jį, nei per pakartotinį aukcioną pirkėjo neatsirado.

Įmonė, kurios 100 proc. akcijų priklauso valstybei, į privatizuojamų objektų sąrašą buvo įtraukta 2018 m. birželio mėnesį Vyriausybės nutarimu, o jos privatizavimu rūpinasi Turto bankas.

UAB „Dotnuvos eksperimentinis ūkis“ įregistruota 2001 m., reorganizavus Lietuvos žemdirbystės instituto sėklininkystės ūkį. 2018 m. įmonė gavo 1,32 mln. eurų pajamų ir patyrė 75 tūkst. eurų nuostolio. Užpernai jos pajamos siekė 1,61 mln. eurų ir įmonė veikė pelningai – uždirbo 43 tūkst. eurų grynojo pelno. Bendrovėje dirba apie 40 darbuotojų. Įmonė valdo 735 ha žemės ir 32,8 tūkst. kv. m ploto pastatų.

Šiemet Turto bankas užbaigė vieną įmonės privatizavimo procedūrą. Už kiek daugiau nei 4 mln. eurų parduoti poilsio namai „Baltija“. 2018 m. Turto bankas surado investuotojus 3 valstybės valdomoms įmonėms – UAB „Aerogeodezijos institutas“ (99,82 proc. akcijų paketas parduotas už 650 tūkst. eurų), UAB „Kauno Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centras“ (54,18 proc. akcijų paketas parduotas už 293 tūkst. eurų) bei AB „Informacinio verslo paslaugų įmonė“ (51,67 proc. akcijų paketas parduotas už 352 tūkst. eurų).